Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2025. december 5. Vilma
Veszprém
6°C
2025. december 5. Vilma
Veszprém
6°C

Gyurcsány Ferenc visszavonul a politikától, elválnak Dobrev Klárával

2025. május 8. 12:37
Dobrev Klára május 8-án közzétett közleményében jelentette be, hogy Gyurcsány Ferenc, a Demokratikus Koalíció (DK) alapítója és elnöke visszavonul a közélettől. A bejelentés szerint Gyurcsány lemond a pártelnöki tisztségről, távozik az országgyűlési frakció éléről, valamint mandátumát is visszaadja, és nem indul többé választásokon. 

A döntést a DK elnöksége elfogadta. Az átmeneti időszakban a pártot Molnár Csaba ügyvezető alelnök vezeti.

Dobrev Klára indoklása szerint a politikai visszavonulás célja, hogy véget vessen annak a jobboldali retorikának, amely szerintük évek óta „hazug gyurcsányozással” próbálja elfedni a kormányzati hibákat és ellehetetleníteni az érdemi politikai vitát. A közlemény hangsúlyozza, hogy a Demokratikus Koalíció a megújulás útjára lép, és az elnöki tisztségre a párt teljes tagságának bevonásával kerül sor, ahogyan azt eddig is gyakorolták. Dobrev Klára bejelentette, hogy indul az elnöki posztért.

A politikai bejelentés mellett Dobrev Klára nyilvánosságra hozta azt is, hogy hosszú belső vívódás és közös döntés eredményeként válása is véglegessé vált Gyurcsány Ferenccel. A közlemény szerint a felek kölcsönös tiszteletben, barátságban, valamint a közös szülői felelősség megtartásával zárják le házasságukat. Arra kérik a nyilvánosságot és a sajtót, hogy a válás részleteit tartsák magánügynek, és erről egyikük sem kíván több nyilatkozatot tenni.

A bejelentés egy időszak végét jelenti a DK és a magyar baloldal életében, és új korszak kezdetét vetíti előre. A párt elnökválasztására a következő hetekben kerül sor.

vehir.hu
további cikkek
Dobrev Klára: a Fidesz cinizmusa átjött az ellenzék oldalára is Demokratikus Koalíció Dobrev Klára: a Fidesz cinizmusa átjött az ellenzék oldalára is Habár úgy tűnik, a magyar politikai paletta végérvényesen kétpólusúvá vált, hiba lenne leírni a balliberális alapokon szerveződő Demokratikus Koalíciót, akik kedden újra hallatták a hangjukat Veszprémben, amikor a városba látogatott telt házas fórumot tartani Dobrev Klára, a párt elnöke. Az ó-ellenzékből fennmaradt utolsó párt vezetője az előadásában, majd a közönségtől érkezett kérdésekre adott válaszaiban kitért arra is, miért indulnak a választáson annak ellenére, hogy sokan leírták őket, valamint szó volt a Tiszával való együttműködésről is. 2025. december 3. 17:53 A civil kaptafája és a politikai mesterség látszólagos könnyedsége véleménycikk A civil kaptafája és a politikai mesterség látszólagos könnyedsége Vannak korszakok, amikor a társadalom egyszerűen belefárad abba, amit lát – a régi arcokba, a bejáratott panelekbe, a profizmusnak látszó politikai rutinba –, és olyankor a közvélemény hirtelen rendkívül vonzónak találja a gondolatot, hogy majd jön valaki civil, aki eddig a tetőn egyensúlyozott, vagy éppen a sürgősségin élet-halál kérdésekben döntött, és ő majd egészen másképp, egészen tisztán, egészen egyszerűen hajtja végre azt, amit az elmúlt évek politikája elrontott. A közélet romantikája szerint a civil eleve erkölcsösebb, tisztább és hitelesebb, mint a politikus, aki ugye valamilyen rejtélyes biokémiai folyamat során már az első parlamenti eskütétel után képes elsajátítani az intrika és a túlélés mindenek felett álló művészetét. 2025. november 30. 18:13 Dr. Gáspár Levente lett a Tisza párt jelölte Veszprémben Tisza párt Dr. Gáspár Levente lett a Tisza párt jelölte Veszprémben Véget ért a Tisza párt előválasztása. Veszprém vármegye 1-es számú választókörzetében Dr. Gáspár Leventét jelentősen többen támogatták a tiszások közül, mint a másik talpon maradt jelentkezőt, Dr. Lakatos Antalt, így tavasszal ő lehet Magyar Péter pártjának helyi jelöltje. 2025. november 28. 20:19

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.