Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Visit Hungary: 17 százalékkal nőtt a külföldi turisták száma a Balatonnál MotoGP-nek is köszönhetően

2025. szeptember 1. 11:49 // Forrás: MTI
Az államalapítás ünnepét követő napokban a Balaton turisztikai térségben 17 százalékkal ugrott meg a külföldi turisták száma a motorversenyek királykategóriájának számító, MotoGP eseményeinek is köszönhetően - közölte a Visit Hungary hétfőn az MTI-vel.

A közlemény szerint a Balaton térségében a versenyhétvégén - augusztus 21. 24. között - 269 ezer vendégéjszakát regisztráltak, ami 5 százalékkal múlta felül az előző év azonos időszakáét.

1992 után először rendezhettek nagydíjat Magyarországon a motorversenyzés "királykategóriájában", a gyorsaságimotoros-vb a világ legnézettebb motorverseny-sorozata, a versenyzők és a csapatok tagjai, a sztársportolók rajongói a nemzetközi vendégforgalmat is felpörgették a térség számos településén.

Balatonfőkajár, a verseny helyszíne után leginkább Tihanyban, Balatonkenesén, Balatonalmádiban, Veszprémben és Siófokon növekedett meg a nemzetközi látogatók száma az előző év azonos időszakával összevetve. Ebben az időszakban külföldről, a legtöbben Németországból, Lengyelországból, Szlovákiából, Csehországból és Romániából érkeztek a Balatonhoz. A legnagyobb mértékű bővülést viszont a gyorsaságimotoros-vb tabellájának dobogósait adó két országból regisztrálták: a spanyol vendégek száma több mint négyszeresére, az olaszoké pedig másfélszeresére nőtt a megelőző héthez képest.

A szálláshelyi bevételek növekedése is "nagyobb sebességre kapcsolt" ebben az időszakban: Balatonfőkajáron a megelőző hetinek a tizennyolcszorosára bővült, a térség szálláshelyei pedig összesen mintegy 5,8 milliárd forint árbevételt könyvelhettek el, ami tavalyhoz viszonyítva 21 százalékkal volt magasabb.

A MotoGP-vel szinte egyidőben zajló zamárdi Strand Fesztivál is hozzájárult a bővüléshez: a tavalyhoz képest 38 százalékkal több nemzetközi turista 36 százalékkal több vendégéjszakát töltött el a városban. Ennek is köszönhető, hogy Zamárdiban a fesztivál napjaiban több mint negyedmilliárd forint szálláshelyi bevétel keletkezett, csaknem 22 százalékkal több, mint a tavalyi év azonos időszakában – áll a közleményben.

vehir.hu
további cikkek
A kamara támogatása is segíti a 2027-re esedékes mentőautó beszerzését közélet A kamara támogatása is segíti a 2027-re esedékes mentőautó beszerzését A Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara Női Klubja idén is a megye egyik legfontosabb életmentő szolgálatát támogatta: a szervezet 2 millió 706 ezer forintot gyűjtött össze a Bébi Koraszülött Mentő Alapítvány számára. A támogatást Csolnoky Ferenc Kórházban adták át, ahol a sajtótájékoztatón az alapítvány működésének jelenlegi kihívásai és a jövőre vonatkozó feladatok is szóba kerültek. ma 14:18 Mesékbe illő ünnepi hangulat a XI. Mézes Hárskút kiállítás megnyitóján közélet Mesékbe illő ünnepi hangulat a XI. Mézes Hárskút kiállítás megnyitóján Igazi karácsonyváró varázslat költözött Hárskútra vasárnap délután, ahol tizenegyedik alkalommal nyílt meg a település mézeskalács kiállítása. A hagyományos adventi tárlat idén a Diótörő ajándéka témát dolgozza fel, amely az egész kiállítótérben mesés hangulatot teremt: a látogatók úgy érezhetik, mintha maguk is belépnének abba a karácsonyesti pillanatba, amikor a Diótörő először érkezik meg a család ünnepébe. ma 17:07 A fenyőfát vásárlók háromnegyede idén is hazai termelők termékeit választja közélet A fenyőfát vásárlók háromnegyede idén is hazai termelők termékeit választja December első hetében tömegesen is elkezdődött a fenyőfák árusítása az alkalmi árusok utcai és piaci standjain, a vásárlók háromnegyede idén is hazai termelők termékeit díszítheti fel otthonában - közölte az Agroinform.hu vasárnap. ma 8:30

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.