Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. március 10. Ildikó
Veszprém
6°C
2026. március 10. Ildikó
Veszprém
6°C

Ébresztő Veszprém!

2010. szeptember 12. 0:03
Különleges medvehagymás lángos, zsonglőrködés és a színház körbejárásával múlatták az időt a Színházkertben.

- Ébresztő Veszprém! – mondta Oberfrank Pál, a Veszprémi Petőfi Színház igazgatója a színházi nyílt napon szeptember 11-én. A borús idő és a délutáni zápor sem mosta el a jókedvet és a lelkesedést, a színházi dolgozók és színészek kitartóan főztek, valamint a kézműves foglalkozások is tovább folytak.


Oberfrank Pál

Székely mesék címmel Terecsik Eszter és Szűcs László előadásával kezdődött a reggeli program, amit a gyereknapra kiírt verspályázat legjobb költeményeinek felolvasásával folytattak. Eközben már rotyogtak a bográcsok, finom illatok szálltak a járókellők között és pattogott a tűz. Szeles József pizzás csigája mindenkit elvarázsolt, Tóth Loon medvehagymás lángosáért pedig képesek lettek volna órákat sorban állni. A lecsó után, melyet Oberfrank Pál főzött meg, mindenki megnyalta a tíz ujját, de hasonló sikere volt Kéri Kitty chilis babfőztjének. Mégis, a legérdekesebb finomságot Keresztes Gábor produkálta, aki kürtöskaláccsal kedveskedett az érdeklődőknek, de hasonló hatást ért el Hartmann Attila karbantartó túrós fánkja is.


Főző Ditta

Ebéd előtt és ebéd után is nagy volt az érdeklődés az arcfestés és a henna iránt, ahol bizony még a nagyok is sorban álltak. Amíg az idő engedte, ki lehetett próbálni az íjászatot, amiben Módri Györgyi készségesen segített mindenkinek. A színház dolgozói segítettek a makettkészítésben és díszlettervezésben, emellett Ozsváth Ildikó filmvetítést tartott a patinázóműhely munkájáról óránként, ami után lehetett vele beszélgetni.


Horváth Zoltán

Előadást nézni azért is jó, mert irigyelhetjük a gyönyörű ruhákba bújt színészeket. A nyílt nap alkalmával bárki megtehette ugyanezt, hiszen lehetőség nyílt jelmezes fotózásra is. A színházi nyílt nap vendégei megismerhették a színházat más szemszögből is  a teátrum körbejárásával, megnézhették azt is, amit előadások alkalmával nem láthattak.


Eperjes Károly

A teljesség igénye nélkül volt még a Színházkertben Kabóca játéktér, csocsó, vattacukor, lufi és természetesen kedvezményes bérletárusítás. Joggal mondhatjuk, hogy minden, mi szem-szájnak ingere. Remek alkalmat adott arra, hogy a néző és a színész közelebb kerüljenek egymáshoz.

Galéria
Ébresztő Veszprém!
Janni Anikó
további cikkek
Orbán Viktor: a benzin és a gázolaj esetében is védett árat vezet be a kormány közélet Orbán Viktor: a benzin és a gázolaj esetében is védett árat vezet be a kormány A benzin és a gázolaj esetében is védett árat vezet be a kormány, az intézkedés éjféltől lép életbe - jelentette be Orbán Viktor hétfőn a Facebookon. tegnap 17:51 Szavazzon! Legyen-e jelölti vita Veszprémben? közélet Szavazzon! Legyen-e jelölti vita Veszprémben? Miután lejárt a határidő a szükséges ajánlások összegyűjtésére, új helyzet áll elő az országgyűlési választás kampányában: megvannak azok a jelöltek, akiknek a nevei ott lehetnek a szavazólapon. Így pedig újra aktuálissá vált a kérdés, hogy legyen-e köztük politikai vita, hogy a választók közvetlenül megismerhessék elképzeléseiket Veszprém és a környező települések fejlesztéséről. A Vehíren most ön is elmondhatja véleményét, hogy kíváncsi lenne-e egy ilyen vitára. tegnap 12:20 Izgalmas újításokkal tért vissza a Vehír Borszalon közélet Izgalmas újításokkal tért vissza a Vehír Borszalon Péntek este elindult az idei borszalonok sorozata Veszprémben. A portálunk által is támogatott rendezvényen ezúttal is felvonultak a térség legjobb borászai, de országos, sőt nemzetközi borszíntérre is kikacsinthattak azok, akik ellátogattak a Dubniczay-palotába, valamint egy példaértékű helyi összefogás eredményét is megkóstolhatták. 2026. március 7. 15:37

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.