Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Enyhe őszi időjárás után eső

2010. szeptember 14. 5:59 // Forrás: MTI, origo
Kedden ismét napos időnek örülhetünk, kevés felhővel, eső nem valószínű. A mérsékelt északnyugati szelet időnként élénk lökések kísérik. Kövesse a Vehirt a Google keresőben Válassza kedvenc forrásának, és előrébb kerülnek a híreink Beállítom

A hét első felében több-kevesebb napsütésre minden nap számíthatunk, a legtöbb napütést a kedd tartogatja. Péntekig csak elszórtan alakul ki eső, zápor, majd a jelenegi számítsok szerint egy hidegfront hatására csapadékosra fordul az idő, és a hétvégére visszaesik a hőmérséklet.

Kedden a Dunántúlon élénk északnyugati, északi szél várható, máshol gyenge vagy mérsékelt lesz a légmozgás. Elsősorban a kevésbé szeles keleti tájakon számíthatunk pára- és ködfoltok kialakulására. 9-14 °C-ig hűl a levegő.

Napközben a felhősebb területeken is kisüt a Nap, változóan felhős időre van kilátás. A Dunántúlon eleinte élénk, néha erős lesz a légmozgás, majd estére mindenütt mérséklődik a szél. 19-24 °C-ig emelkedik a hőmérséklet.

Szerdán reggel a változóan felhős égből csapadék nem valószínű. Gyenge vagy mérsékelt lesz a változó irányú szél, foltokban pára- illetve ködfoltok képződhetnek. 10-15 °C-ot mérhetünk.


forrás: MTI

Orvosmeteorológia

Kedden fronthatástól nem kell tartanunk, a sok napsütés hatására javul a közérzetünk. Kellemes kirándulóidő várható, ha tehetjük, tartózkodjunk sokat a szabadban, a tiszta levegőn gyorsan felfrissülhetünk. A Dunántúlon a kezdetben élénk, néhol erős szél miatt fejfájás jelentkezhet, de estére mérséklődik a légmozgás. Fogyasszunk vitaminokban gazdag ételeket, sok gyümölcsöt és zöldséget, kezdjük el felkészíteni szervezetünket az őszi időszakra!

Közlekedésmeteorológia

Kedden hajnalban helyenként sűrű ködfoltok képződhetnek, ezek környezetében hirtelen lecsökkenhet a látástávolság. A Dunántúlon élénk lesz a légmozgás, ezért csökkenhet a könnyebb járművek menetstabilitása. Vezessünk óvatosan, körültekintően! Balesetmentes közlekedést kívánunk!

vehir.hu
további cikkek
Kinek a szemetét fizetik a veszprémiek? közélet Kinek a szemetét fizetik a veszprémiek? Egy egyszerűnek tűnő jogszabályi mondat, amely a gyakorlatban véget nem érő adminisztratív útvesztőbe sodorja a városokat. Veszprémben a Cholnokyváros kukái mellett nemrég újra felhalmozott lomok esete tökéletesen mutatja meg, hogyan pattog a felelősség a társasházak, az önkormányzat és a szolgáltatók között. Kovács Zoltán városüzemeltetési irodavezetővel jártunk utána, kinek a zsebére megy az illegális szeméthegyek eltakarítása, és hogyan lehetne elkerülni a kialakult patthelyzetet egy amúgy ingyenesen elérhető szolgáltatással. ma 8:57 'Nem vagyok kedves, azt hiszem, ez most előny' – Unger Anna vezetheti az NVVH-t közélet 'Nem vagyok kedves, azt hiszem, ez most előny' – Unger Anna vezetheti az NVVH-t Unger Anna Rózát jelölte az Országgyűlés Igazságügyi és Alkotmányügyi Bizottsága e a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) élére. A politológus a döntést követően közösségi oldalán köszönte meg a támogatást, pénteken pedig az Országgyűlés mondhatja ki a végső szót. A tisztség betöltéséhez kétharmados többség szükséges. tegnap 13:55 Januártól 120 ezer forintra emelkedik a legalacsonyabb öregségi nyugdíj közélet Januártól 120 ezer forintra emelkedik a legalacsonyabb öregségi nyugdíj Január 1-jétől 120 ezer forintra emelkedik az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összege – közölte Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön. tegnap 11:55

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.