Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. augusztus 18. Ilona
Veszprém
23°C
2026. augusztus 18. Ilona
Veszprém
23°C

Februárban érkezik a 14. havi nyugdíj első részlete

2025. november 13. 13:46 // Forrás: MTI
A kormány döntött a 14. havi nyugdíj bevezetéséről, amely részletekben történik majd - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön. Kövesse a Vehirt a Google keresőben Válassza kedvenc forrásának, és előrébb kerülnek a híreink Beállítom

A miniszter azt mondta, a korábbi bevált gyakorlathoz ragaszkodnak, amikor ugyanis a 13. havi nyugdíjat bevezették, az is részletekben történt. Így most februárban a 14. havi nyugdíj első negyedét folyósítják, egyidejűleg a 13. havival. Ez azt jelenti, hogy mindenki megkapja a nyugdíját, továbbá még 125 százalékát a nyugdíjának. Hozzátette, ezekben a napokban történik meg a nyugdíj-kiegészítés kézbesítése is, ez átlagosan 51 ezer forintot jelent a nyugdíjasoknak.

Magyarország minden nehézség ellenére képes teljesíteni azt a vállalását, hogy a nyugdíjak reálértékét meg kell őrizni, és amikor lehetőség nyílik rá, emelni kell. Amikor a polgári kormányzás megkezdődött, egy átlagnyugdíj 100 ezer forint alatt volt, most pedig 250 ezer forint felett van - hangsúlyozta.

Közölte azt is: a kormány döntött a kamatstop meghosszabbításáról fél évvel, ez kiterjed a diákhitel kamattámogatásának a meghosszabbítására is. Mindez 273 ezer jelzáloghitel-szerződést érint, a diákhitel kamattámogatásának meghosszabbítása pedig azt jelenti, hogy 2026 első félévében változatlanul 7,99 százalék marad a hitel kamata - jelezte.

vehir.hu
további cikkek
Önkéntes babasimogatókat keresnek babasimogató Önkéntes babasimogatókat keresnek Augusztus 19-én, szerdán indul a jelentkezés az ÉRINTŐK példaértékű, országos „babasimogató” programjára. A kezdeményezés célja, hogy megfelelő képzés után önkéntesek nyújtsanak biztonságos emberi jelenlétet a kórházakban magukra maradt csecsemőknek. A programhoz a veszprémi Csolnoky Ferenc Kórház, valamint az ajkai és a pápai intézmény is csatlakozott. ma 13:39 Leszámolna a hétköznapi kifogásokkal a veszprémi sport európai nagykövete Veszprém-Balaton Európa Sportrégiója 2026 Leszámolna a hétköznapi kifogásokkal a veszprémi sport európai nagykövete Amikor a mindennapi rohanásban szóba kerül a testmozgás, a legtöbben azonnal az izzasztó edzőtermi kínzásokra vagy a méregdrága felszerelésekre asszociálnak. Pedig a sport nem a profik kiváltsága. Bonyhádi Szilvia, a nemrégiben kinevezett európai sportnagykövet szerint a titok nyitja csupán annyi, hogy megtaláljuk azt a mozgásformát, ami valódi örömet okoz. Nem mellesleg mostantól Veszprémből, az idei Európa Sportrégiójából üzeni ezt az egész kontinensnek. ma 2:22 Emlékhely a merevszárnyasoknak megemlékezés Emlékhely a merevszárnyasoknak Nemcsak a katonák, de a repüléshez kötődő barátok, hozzátartozók számára is ünnepet jelentett augusztus 14-e, amikor hosszú és kitartó várakozás eredményeként méltó emlékhelyet kaphattak a merevszárnyas repülők. 2026. augusztus 16. 18:25

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.