Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2025. december 6. Miklós
Veszprém
7°C
2025. december 6. Miklós
Veszprém
7°C

Leállt az internet fele

2025. november 18. 14:50
Kedden, nem sokkal dél után sokan tapasztalhatták, hogy hiába ütik be a megszokott webcímeket, az oldalak egyszerűen nem töltődnek be. A probléma forrása a Cloudflare nevű szerverszolgáltató óriáscég, amelynek összeomlott a rendszere, így weboldalak tömegét tette elérhetetlenné világszerte.

A Cloudflare, amely a világ egyik legnagyobb internetinfrastruktúra-szolgáltatója, közleménye szerint dél körül érzékelték az első komoly problémákat, amelyek okát azonnal elkezdték kutatni. A meghibásodás miatt az érintett weboldalakra látogatók többnyire az „Internal server error” felirattal találkozhattak.

A leállás a digitális tér legfontosabb szereplőit is érinti, többek között az X és a ChatGPT is leállt.

A Cloudflare, ahol a hiba keletkezett nem csak egy egyszerű webtárhely. Egy komplex internetinfrastruktúra-szolgáltató, amely több kulcsfontosságú feladatot lát el.

A legfontosabb szerepe a kibertámadások elleni védelem, valamint annak biztosítása, hogy a hirtelen megnövekedett forgalom ne okozzon lassúlást az adott honlapot. A cég szolgáltatása lényegében egy digitális tűzfalként működik, azaz minden, az adott weboldal címére érkező kérés először az ő szerverükre fut be.

A Cloudflare egyelőre nem közölt hivatalos, részletes indoklást a leállás okairól, de délután kettő óra után azt állították, hogy azonosították a probléma pontos okát és megkezdték a szükséges javítások végrehajtását.

vehir.hu
további cikkek
Nyerje meg decemberi élményét a Vehírrel! közélet Nyerje meg decemberi élményét a Vehírrel! A nagy karácsonyi hajtás közepette segítünk egy kis kikapcsolódást csempészni a decemberi hetekbe. Nyereményjátékunkkal két különleges veszprémi élményre is belépőt nyerhetnek olvasóink: a CODE Digitális Élményközpontba és a Várbörtön Kiállításra. tegnap 16:43 Hétfőtől megvásárolhatóak a jövő évi autópálya-matricák közélet Hétfőtől megvásárolhatóak a jövő évi autópálya-matricák Hétfőtől elérhetőek lesznek a 2026-ra érvényes éves autópálya-matricák, a jövő évi éves országos és vármegyei e-matricák mellett az új terméknek számító éves M1 regionális úthasználati jogosultság is megvásárolható lesz a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató (NÚSZ) Zrt.-nél és a legtöbb viszonteladó partnerénél, online és offline módon is - közölte a NÚSZ Zrt. tegnap 10:47 Hippolyt: bemutatják Dolhai Attila első színházi rendezését közélet Hippolyt: bemutatják Dolhai Attila első színházi rendezését December ötödikén mutatja be a Veszprémi Petőfi Színház Nóti Károly-Zágon István-Eisemann Mihály Hippolyt, a lakáj című történetét, melyet Dolhai Attila Jászai Mari-díjas színész állított színpadra. Első színházi rendezése tehát a királynék városához kötődik, elsősorban erről kérdeztük a színész-rendezőt, a székesfehérvári Vörösmarty Színház igazgatóját. 2025. december 4. 22:52

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.