Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Merülj el Afrika szépségeiben!

2010. szeptember 21. 0:57
Dél-Afrika kulturális kincsei költöztek be októberig a Pannon Egyetem alulájába egy kiállításnak köszönhetően.


Debreczenyi János, Dr. Rédey Ákos és H.E. Ms Takalani Esther Netshitenzhe

Dél-Afrika kulturális örökségének bemutatása a Pannon Egyetemmel karöltve címmel nyílt fotókiállítás szeptember 20-án az egyetem aulájában. Dr. Szentgyörgyi Szilárd, az Angol-Amerikai Intézet igazgatója köszöntötte a Dél-Afrikai Köztársaság rendkívüli és meghatalmazott nagykövetét, H.E. Ms Takalani Esther Netshitenzhe-t. Dr. Rédey Ákos, az egyetem rektora is nagy örömmel köszöntötte a nagykövetasszonyt, kíséretét és Debreczenyi János polgármestert.

        
              Dr. Szentgyörgyi Szilárd                       H.E. Ms Takalani Esther Netshitenzhe

- A Dél-Afrikai Köztársaságban szeptember 24-én tartják a kulturális örökség napját. Egy kicsit előrehozott ünnepet szeretnénk itt, Veszprémben tartani. Szeretek ide látogatni, mert az itteni táj, majdnem olyan, mint  hazámban. Otthon érzem magam a városban. Ezzel a kiállítással nemcsak a kultúránkat szeretnénk bemutatni, hanem szorosabbra fűznénk a két ország közötti kapcsolatot. A Pannon Egyetemmel is szeretnénk fejleszteni a szakmai kapcsolatot is a jövőben – nyitotta meg a kiállítást a nagykövetasszony.

A megnyitót követően igazi dél-arfikai zenét és táncot hallhattak az érdeklődök, majd megkóstolhatták az ottani ételkülönlegességeket. A képek és a tárgyak mind azt szolgálják, hogy megmutassák az ország és a benne élő népcsoportok különlegességeit. A tárlat október 7-ig tekinthető meg.

Janni Anikó
további cikkek
Hiába volt az álhír-terjesztés, Sümeg is megkapja a Kormánytól a hetvenmilliós segítséget közélet Hiába volt az álhír-terjesztés, Sümeg is megkapja a Kormánytól a hetvenmilliós segítséget Egy sümegi portál sokáig tényként hozta, hogy a térség országgyűlési képviselője, Navracsics Tibor gátolja a város kormányzati segítségét, amit a képviselő többször is cáfolt, mostanra pedig már hivatalossá is vált, hogy hatszáz másik településsel együtt, Sümeg is részesül rendkívüli támogatásban. ma 8:35 Szeretnénk, ha szeretnének és mi is szeretnénk szeretni Udvardy György Szeretnénk, ha szeretnének és mi is szeretnénk szeretni Udvardy György, veszprémi érsekkel való beszélgetés során már az elején érződött, hogy itt nem egy előre felépített, nyilatkozatszerű gondolatmenetet kell lekövetni. Sokkal inkább tűnt úgy, mintha egy régóta, de legalább az év eleje óta érlelődő párbeszéd érne révbe. Az érsek nem sietett, mondataival nem akart nagy hatást kiváltani, de talán pont ezért volt súlyuk. Márpedig ezekben a viharos időkben, ami 2025-öt is jellemezte, erre van a leginkább szüksége az embereknek, nemcsak egyházi, hanem világi kérdésekben is, amelyekről szintén szó esett az interjúnkban, a politikától a mesterséges intelligenciáig. ma 8:35 Porga Gyula: Őrizzük minél tovább a szeretet lángját! karácsony Porga Gyula: Őrizzük minél tovább a szeretet lángját! A hit, a remény, az öröm gyertyája után fellobbant a szeretet lángja is. Az utolsó gyertyagyújtási ceremónián Porga Gyula polgármester, valamint Udvardy György érsek mondott beszédet. 2025. december 21. 11:46

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.