15°C
15°C

Ábrahám debütált, Mehlmann gólt lőtt / Magyarország–Németország 22:19 (9:10)

2010. szeptember 21. 19:13 // Forrás: MTI / NSO / vehir.hu
A magyar válogatott jó második félidei teljesítményével 22:19-re legyőzte a németeket a dániai női kézilabda világkupa nyitónapján.

A magyar válogatott jó második félidei teljesítményével 22-19-re legyőzte a német csapatot a dániai női kézilabda világkupa keddi nyitónapján. Mátéfi Eszter szövetségi kapitány együttese az első félidőben nem remekelt, alig volt veszélyes kapura, ám a folytatásban - elsősorban a végül nyolc gólig jutó Görbicz Anitának köszönhetően - minden megváltozott, és egy 7:0-ás roham után biztosan szerezte meg a két pontot. A magyarok szerdán 20 órakor a házigazda dánokkal mérkőznek, míg csütörtök 16 órakor a franciák lesznek az ellenfelek. Eredmény: A csoport: Magyarország-Németország 22:19 (9:10).

Jól kezdett Mátéfi Eszter szövetségi kapitány csapata, 5:2-re elhúzott, ráadásul Pálinger büntetőt hárított. Lassan "felébredtek" a németek is - negyedóra elteltével 6:6 volt az állás - sőt, a lendületük megmaradt, és fordítottak. Ekkor jött az időkérés és a cserék, de a támadás továbbra is akadozott. A németek is időt kértek, mert ők sem tudták feltörni az időközben összerázódott magyar védőfalat. A szünet előtt Szucsánszki büntetőt rontott, így a rivális mehetett minimális előnnyel pihenőre.

A második játékrészben Görbicz remekül összefogta a csapatot, és 10:12 után egy 7:0-s rohamot produkált a Mátéfi-sereg. Az előny Pálinger védéseinek is hála, tovább hízott, és az utolsó tíz perc 20-14-ről és német időkéréssel indult. Nagy hajrába kezdtek a németek, sorozatban négyszer is betaláltak, ráadásul Bulathot kiállították. A három év kihagyás után a válogatottba visszatérő Mehlmann "megtörte az átkot", majd kimaradt egy német hetes. Görbicz szerencsés gólja végképp lehűtötte a riválist, amely ráadásul emberhátrányba is került. Nemzeti csapatunkban bemutatkozott a Veszprém Barabás KC  kiválósága, Ábrahám Szilvia is.

Női kézilabda világkupa A-csoport, 1. forduló:
Magyarország–Németország 22:19 (9:10)

Aarhus, 200 néző. Vezette: Hansen, Gjeding (dánok).
Magyarország: PÁLINGER – Kovacsicz 1, Mehlmann 2, GÖRBICZ 8 (4), Szamoránsky P. 3, Tóth T. 1, Vérten 2. Csere: Tomori 3, Ábrahám, Szucsánszki, Orbán, Vincze, Temes, Bulath 2, Szabó V.
Németország: SCHÜLKE – Richter 1, Müller 1, Wörz 2, Althaus 5, Beier, Härdter 1. Csere: ENGLERT (kapus), Mietzner 4 (1), Jurack 5 (2), Klein, Steinbach, Loerper
Az eredmény alakulása. 4. p.: 1:2. 11. p.: 5:2. 21. p.: 6:8. 23. p.: 8:8. 36. p.: 12:12. 48. p.: 19:13. 55. p.: 20:17. 57. p.: 21:19
Hétméteresek: 6/4, ill. 7/3