15°C
15°C

MK: a hosszabbításban vérzett el a VFC / Lipót SK–Veszprém FC 2:1 (1:1, 0:1)

2010. szeptember 22. 18:34 // Forrás: veszpremfc.hu
A megyeszékhely labdarúgócsapata már az első percben vezetést szerzett az NB III-as Lipót vendégeként, végül 1:2-es vereséggel távozott.

Labdarúgó Magyar Kupa, 3. forduló:
Lipót SK–Veszprém FC 2:1 (1:1, 0:1)
Lipót, 100 néző. V.: Molnár.
Lipót: Rom – Bella, Lakatos, Töltősi, Szénási, Dombi, Fajkusz, Lappints, Dömötör, Burkus, Práger. Vezetőedző: Gunyhó Ferenc.
Veszprém: Kádár – Garai, Fehér, Lang, Kovács, Szilágyi, Szöllöskei, Kalcsó, Jurik (Ihász), Czvetkó (Karakai), Babik (Kollár). Vezetőedző: Orbán Tamás.
Gólszerzők: Fajkusz (73.) Lakatos, ill. Babik (1.)

A mérkőzés rövid krónikája

1. perc: Kalcsó baloldali beadását a hosszú oldalon üresen helyezkedő Babik zavartalanul fejelte a kapuba (0:1).
4. perc: Eladott labda után Fajkusz lőtt 22 méterről. A bal alsó sarokba tartó lövést Kádár ütötte ki az alapvonalon túlra.
33. perc: Babik fordult kapura 35 méteren, majd egyet tolt a labdán és a kapu közepébe lőtt. A hazai kapus mellre húzta.
64. perc: A bakonyiak játékosát, Kovács Pétert második sárgalappal kiállította a játévzető.
69. perc: Karakai két védőt megverve ziccerben vihette volna kapura, de a játékvezető megállította az akciót és szabadrúgást ítélt a javunkra.
73. perc: A hazai beadást Dömötör fejelte kapura, amelyre Fajkusz érkezett és becsúszva közelről a kapuba sodorta (1:1).
Hosszabbítás
A tizenhatoson belül szabálytalankodnak Karakai ellen, amelyet nem kis meglepetésre nem fúj le a játékvezető. Az ellentámadásból Lakatos lő gólt (2-1).