A sétálóutcán felállított standoknál az érdeklődők meg-megállnak, inkább csak bámészkodnak, lapozgatják az újdonságokat. Németh Andrea könyvbolt tulajdonos véleménye szerint a minőségi szépirodalomra nincs igazán fizetőképes kereslet. Az emberek szinte minden esetben a kultúrán próbálnak spórolni, először a közüzemi számlákat fizetik ki, az élelmiszer, utána se színház, se mozi, könyvre a legtöbben már nem is mernek gondolni. Németh Andrea azért optimista, szerinte egy-két éven múlva talán változik a gazdasági helyzet. Arra a kérdésre, hogy boltjukban melyik a legkelendőbb könyv, Bayer Zsolt: Medvék és emberek című, erdélyi írásokat tartalmazó könyvét említette.
Kissné Andi az egyik kitelepült antikvárium képviseletében elmondta, hogy az emberek döntő többsége nosztalgiából, érdeklődésből és a régi könyvek iránti tiszteletből keresi fel a boltot. A gyűjtők a ritkaságokért néznek be hozzájuk. Az egyik kiadó 15%-os árengedménnyel próbálja a vevőket sátrához csábítani.
Kilián László író, mint magánember azt vallja: nem mindenki azért vásárol könyvet, hogy elolvassa, esetleg azért, hogy továbbadja, vagy csak egyszerűen felteszi otthon a polcra. A Művészetek Háza és az Eötvös Károly Megyei Könyvtár is önálló standjaikon kínálják az általuk megjelentetett könyveket, kiadványokat.
Szőke András rendező, író, színész taliándörögdi polihisztor megnyitó helyett inkább ontotta a vég nélküli poénjait, a családjáról, önmagáról, a Szőke dinasztiáról. Szőke csak mondta és mondta, az utca embere meg vette a poénokat és hangosan nevetett. Szőke szerint a stressz legjobb oldószere az abált szalonna.