Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. április 29. Péter
Veszprém
14°C
2026. április 29. Péter
Veszprém
14°C

Keddtől az egész intézményre érvényes látogatási tilalom lép életbe a veszprémi kórházban

2026. február 17. 10:46 // Forrás: Csolnoky Ferenc Kórház
A Csolnoky Ferenc Kórház tájékoztatása szerint február 17., kedd 8.00 órától a korábban elrendelt orrot és szájat eltakaró maszk kötelező viselése mellett az intézmény egész területére kiterjedő látogatási tilalom lép életbe!

A látogatási tilalmat a kórházban ápolt és a különféle légúti megbetegedéssel különösen veszélyeztetett betegek védelme, valamint a munkatársak egészségének és munkaképességének megóvása érdekében rendelte el a főigazgató.

Látogatás egyedi méltányossággal

A látogatási tilalom idején a törvénybe foglalt kapcsolattartási lehetőségek folyamatos biztosítása érdekében a megfelelő védőfelszerelés megléte mellett megengedett, hogy:

  • a súlyos állapotú, végstádiumú beteg esetében az általa megjelölt személy mellette tartózkodjon
  • kiskorú beteg esetén a szülője, törvényes képviselője, illetőleg az általa vagy a törvényes képviselője által megjelölt személy mellette tartózkodjon
  • szülő nő esetén az általa megjelölt nagykorú személy a vajúdás és a szülés alatt folyamatosan vele lehessen

A kapcsolattartás lehetőségét egyedi méltányosság keretében – kockázatbecslést követően – az osztályvezető főorvos (ügyeleti időben az ügyeletes orvos) jogosult engedélyezni.

Csomagszállítás a betegek részére

A látogatási tilalom idején a betegellátó egységekben ápolt fekvőbetegek részére 2026. február 17-től az alábbi módon biztosítják az összeállított csomagok szállítását:

Átvételi időpont: Hétköznapokon hétfőtől péntekig 7:30-8:30 valamint 13:30-14:30 között

Átvétel helyszíne:

  • az Onkológia Osztályon és a Sugárterápia Osztályon fekvő betegek esetében: „O” épület földszint betegfelvételi pult
  • Minden más osztály esetében: „E” épület földszint, Központi Betegfelvételi Iroda 6. ablaka

Felhívják a figyelmet, hogy a leadott csomagok átvétele egyesével történik, az átvétel tényéről átadás-átvételi dokumentum készül a hozzátartozó aláírásával és telefonszáma feltüntetésével!

Azt kérik, hogy a csomagok összeállításánál kövessék a mértékletesség elvét:

  • 1 db kis vagy közepes méretű táska, doboz, szatyor, mely nem nehezebb 5 kg-nál (nem bőrönd vagy utazótáska),
  • a csomagon kérjük megjeleníteni a beteg nevét, születési idejét (ennek hiányában lakcímét) valamint az érintett fekvőbeteg osztály megnevezését,
  • a csomag tartalmazhat tisztálkodási eszközöket, ruházatot, tartós élelmiszert,
  • a csomagba kérjük, ne tegyenek romlandó élelmiszert, készpénzt, értéktárgyakat!

A készpénzért, bankkártyáért és egyéb értéktárgyakért (ékszerek, laptop, mobiltelefon stb.) az intézmény felelősséget nem vállal! Csomag visszaküldésére a fekvőbetegek részéről a hozzátartozók felé nincs lehetőség!

A főigazgatói utasításban foglalt szabályok visszavonásig érvényesek! Az intézmény kéri a betegek és hozzátartozóik megértését, együttműködését és az intézkedések betartását!

vehir.hu
további cikkek
A nyílt utcán varrta össze egy megkéselt férfi dobogó szívét a magyar főorvos közélet A nyílt utcán varrta össze egy megkéselt férfi dobogó szívét a magyar főorvos Hazánkban eddig példátlan, és európai szinten is ritkaságszámba menő életmentő beavatkozást hajtott végre Dr. Dubóczki Zsolt. Az Országos Onkológiai Intézet sebész főorvosa a Magyar Légimentők kötelékében teljesített szolgálata során, a nyílt utcán végzett el egy azonnali szívműtétet egy életveszélyesen megsérült fiatal férfin. ma 13:17 Hegedűs Barbara a Fidesz-frakció szóvivője lesz közélet Hegedűs Barbara a Fidesz-frakció szóvivője lesz Megnevezte a Fidesz-frakció hét szóvivőjét Gulyás Gergely, a képviselőcsoport vezetője szerdán. ma 13:07 Miért olyan fontos a Szent Korona, hogy még a mostani képviselők is erre esküdnének fel? közélet Miért olyan fontos a Szent Korona, hogy még a mostani képviselők is erre esküdnének fel? Az áprilisban lezajlott országgyűlési választások margóján, de feltűnt egy nagy nemzeti ereklye is. Persze nem arról van szó, hogy az új miniszterelnök meg akarná koronáztatni magát, sőt, még csak nem is a Tisza Párttól származik az ötlet, hogy az új képviselők esküdjenek fel a Szent Koronára. Hogy ez végül megtörténik-e, még nem biztos, ugyanakkor aktuálissá tette, hogy cikkünkben bemutassunk több érdekességet és megcáfoljunk néhány tévhitet Magyarország minden politikusán és politikai pártján felülemelkedő Szent Korona kapcsán. ma 13:07

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.