Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Bajnokok Ligája: magyaros párharccal kezdődik a nyolcaddöntő

ma 13:28 // Forrás: MTI
Kedden kezdődnek a nyolcaddöntő párharcai a labdarúgó Bajnokok Ligájában, az első összecsapáson Sallai Roland csapata, a Galatasaray a Szoboszlai Dominiket és Kerkez Milost is foglalkoztató Liverpoolt fogadja.

A török bajnoki címvédő és egyben listavezető isztambuli együttes rangadót nyert a hétvégén, mivel a negyedik helyezett Besiktas otthonában győzött 1-0-ra, a magyar válogatott szélső az utóbbi időben megszokott jobb oldali védő pozícióban a kezdőcsapat tagja volt. A Galatasaray tizenkét év után először jutott be a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjébe és pályaválasztóként még veretlen a Liverpool ellen, két győzelem, egy döntetlen a mérlege, ráadásul a legutóbbi kilenc nemzetközi kupamérkőzéséből csak egyet veszített el hazai pályán angol csapattal szemben.

Szoboszlai Dominik, a Liverpool játékosa ünnepel, miután berúgta a nyitógólt a labdarúgó Bajnokok Ligája alapszakaszának 7. fordulójában játszott Olympique Marseille-Liverpool F. C. mérkőzésen Marseille-ban 2026. január 21-én. MTI/EPA/Guillaume HorcajueloSzoboszlai Dominik, a Liverpool játékosa ünnepel, miután berúgta a nyitógólt a labdarúgó Bajnokok Ligája alapszakaszának 7. fordulójában játszott Olympique Marseille-Liverpool F. C. mérkőzésen Marseille-ban 2026. január 21-én. MTI/EPA/Guillaume Horcajuelo

Szeptemberben a BL-alapszakaszban a török együttes 1-0-ra legyőzte a Liverpoolt, Sallai Roland akkor az utolsó húsz percre állt be, az azóta lejátszott nyolc BL-mérkőzésen rendre a kezdő volt.

A húszszoros angol bajnok Liverpool pénteken a Wolverhampton elleni FA-kupa-győzelemmel készült a keddi összecsapásra. Arne Slot vezetőedző együttesének a szeptemberi találkozótól függetlenül idegenben, török ellenféllel szemben nincs sok sikerélményben része, mivel a legutóbbi hét nemzetközi kupamérkőzése közül ötöt elveszített, s csak egyet nyert meg, még 2010 őszén az Európa-ligában.

Szoboszlai Dominik szintén gyakran játszik jobb oldali védőként, miként az FA-kupában is pénteken, viszont ha Kerkez Milos pályára lép, biztosan a védelem bal oldalán futballozik majd.

A hatszoros győztes Bayern München elképesztő mennyiségben termeli a gólokat, a bajnokságban 25 forduló után 92 találatnál tart, ami több mint 3,5-ös átlag mérkőzésenként. Szintén erőt adhat a bajor együttesnek, hogy az előző tizennégy BL-nyolcaddöntőjéből tizenhármat megnyert, ráadásul olasz csapat ellen csak kettőt veszített el az elmúlt tizenhat UEFA-mérkőzéséből. A Bundesliga góllövőlistáján harminc találattal első helyen álló Harry Kane - aki a hétvégén nem játszott kisebb sérülés miatt - ebben az idényben nyolc BL-mérkőzésen nyolcszor volt eredményes, és két gól hiányzik számára az 50 Bajnokok Ligája-gólhoz, amelyet még egyetlen angol játékos sem ért el. A házigazda Atalanta is bízhat gólerős csatárában, mivel Gianluca Scamacca a legutóbbi három hazai BL-mérkőzésén betalált. A bergamói együttes az előző körben szintén német ellenféllel játszott, előbb 2-0-ra kikapott Dortmundban, majd hazai pályán 4-1-es győzelemmel jutott a nyolcaddöntőbe.

Amennyiben Lamine Yamal pályára lép kedd este a Newcastle United ellen, a Barcelona csatára lehet a legfiatalabb (18 év, 240 nap) játékos, aki eléri a 30 Bajnokok Ligája-mérkőzést, megdöntve a Paris Saint-Germain futballistája, Warren Zaire Emery 19 éves és 227 napos rekordját. Fontosabb adat azonban a katalánok számára, hogy a kieséses szakaszt tekintve angol csapat ellen a legutóbbi hat párharc közül ötször győztek az első mérkőzésen, sőt az oda-visszavágós találkozókat tekintve az elmúlt tizenöt párharcból tízszer továbbjutottak. A Newcastle kettős győzelemmel került a nyolcaddöntőbe, miután a Qarabagot 9-3-as összesítéssel búcsúztatta az előző körben. Anthony Gordon az azeri első mérkőzésen (6-1) egy félidő alatt szerzett négy gólt.

A keddi játéknapon rendeznek még egy spanyol-angol összecsapást, Madridban az Atlético a Tottenhamet fogadja. Az előjelek nem sok jót ígérnek a vendégeknek, s nem feltétlen a Premier Leagueben elszenvedett öt egymást követő vereség miatt. A spanyolok ugyanis tizennégy, angol klubok ellen nemzetközi kupapárharcából tízet megnyertek, míg a Tottenham mind a négy ilyen mérkőzését elveszítette spanyol ellenféllel szemben. A Spurs nyerte meg a két csapat eddigi egyetlen találkozóját UEFA-sorozatban: 5-1-re az 1963-as Kupagyőztesek Európa Kupája döntőjében.

A visszavágókra jövő hét szerdán kerül sor.

A sorozat döntőjét május 30-án rendezik a Puskás Arénában.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, első mérkőzések:

Galatasaray (török)-Liverpool FC (angol) 18.45
Atalanta (olasz)-Bayern München (német) 21.00
Newcastle United (angol)-FC Barcelona (spanyol) 21.00
Atlético Madrid (spanyol)-Tottenham Hotspur (angol) 21.00

vehir.hu

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.