Kikapott a Veszprém a "kis" Fraditól / Ferencváros II–Veszprém FC 3–1 (0–1)

2010. október 3. 11:40 // Forrás: NSO / veszpremfc.hu
A Ferencváros II 3-1-re legyőzte a VFC-t a labdarúgó másodosztály nyugati csoportjának nyolcadik fordulójában.

A mérkőzés rövid krónikája

12. perc: Baloldali hazai szélsőszabadrúgás után a középre adott labda a keveredésben Kulcsárról a kapuba pattant (1-0).
41. perc: Karakai verekedte le magát az alapvonalra, a középre adott labdájára Sánta érkezett, jobbal próbálta kapura sarkazni, de elakadt a labda. Az ellentámadásból Abdi került gólhelyzetbe, aki eltolta a labdát Varga mellett, de a visszaérkező Leitold a gólvonalról mentett.
47. perc: Pölöskei kapta a baloldalon tisztán a játékszert, majd egyet tolt rajta és ballal lőtte kapura, lövése Vargát érintve lett gól (2-0).
73. perc: Szép támadást vezetett a hazai csapat a jobb szélen, a centerezést Grósz még elsodorta, de a tizenhatoson belül leszereltek és egy gyors passzal ziccer helyzetbe hozták Pölöskeit, aki az üres kapuba passzolt (3-0).
89. perc: Karakai kapott jó passzt és futott el a jobb oldalon, majd a kimozduló kapus mellett a hosszúba helyezett (3-1).

Labdarúgó NB II Nyugati csoport, 8. forduló:
Ferencváros II–Veszprém FC 3–1 (0–1)
Albert-stadion, 300 néző. Vezette: Barna (Iványi I., Kiss I B.)
FTC II: Haber – Tóth A., Vattai, Fülöp N., Sváb – Peszmeg – Bölcsföldi (Pölöskey, 26.), Kulcsár D., Jakimovszki (Vass M., 81.), Abdi (Fitos, 67.) – Morales. Edző: Lipcsei Péter Veszprém: Varga T. – Grósz (Szöllőskei, 83.), Fehér K., Pálfi, Leitold – Boromisza, Tatai, Garai (Hudec, a szünetben), Sánta A. – Finta (Babik, 62.), Karakai. Megbízott edző: Cseresznyés Péter Gólszerző: Kulcsár D. (1–0) a 12., Pölöskey (2–0) a 46., Pölöskey (3–0) a 83., Karakai (3–1) a 89. percben.

Cseresznyés Péter: – A hazai csapat végig nagy iramot diktált, s képtelenek voltunk tartani a gyors játékosait. A második félidőben már jobban futballoztunk, de sajnos csak helyzetekig jutottunk.

Lipcsei Péter: – Jól játszottunk, megérdemelten nyertünk. Örülök, hogy elmozdultunk az utolsó előtti helyről.