Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Musical, operett, táncszínház – műfaji sokszínűséggel készül az új évadra a Petőfi

2026. május 11. 21:49
Bejelentette a 2026/27-es évad bemutatóit a Veszprémi Petőfi Színház hétfőn.

Öt nagyszínházi, három gyermek- és ifjúsági, valamint hat játékszíni bemutatóval készül a következő évadra a Veszprémi Petőfi Színház. Az intézmény hétfői sajtótájékoztatóján Oberfrank Pál igazgató kijelentette: a következő szezon gazdagnak, tartalmasnak, igényesnek ígérkezik. “Minden, amit csinálunk, mély lelkesedéssel fakad belőlünk, hiszen érezzük, hogy az előadásokon túlmutató küldetésünk van.” Hozzátette: a Petőfi színház költségvetési intézmény, nem profitorientált, számukra a “profitot” a szeretet jelenti; ha létrejön a katarzis, akkor jól tették a dolgukat. 

A fenntartó önkormányzat képviseletében Sótonyi Mónika alpolgármester a karácsonyi ajándékbontáshoz hasonlította az évadbejelentő sajtótájékoztatót. Azt kívánta az intézmény munkatársainak, hogy maradjon meg a hitük a színház gyógyító erejében, legyen erejük az olykor lehetetlennek tűnő feladatokkal megbirkózni, és legyen akaratuk a fejlődéshez. Kijelentette: a város hisz a színházában, és az önkormányzat minden követ megmozgat, hogy támogatni tudja az intézmény munkáját. 

Sótonyi Mónika alpolgármesterSótonyi Mónika alpolgármester

A következő évad első premierje Michael Kunze Elisabeth című musicalje lesz, Szabó P. Szilveszter rendezésében. A darab Erzsébet királyné, Sisi életét mutatja be, a történetet gyilkosa, Luigi Lucheni narrálja egyfajta túlvilági tárgyaláson. A cselekmény központi motívuma Sisi és a Halál különös, vágyakozással teli kapcsolata, amely végigkíséri a királyné küzdelmeit a bécsi udvar szigorú etikettje és saját szabadságvágya között.

Szomory Dezső Hermelin című munkáját Oberfrank Pál állítja színpadra. A történet középpontjában egy régi szerelem újjáéledése áll, amikor a korábban elhagyott Tóth Hermin színésznő visszatér a sikeres író, Pálfi Tibor életébe, felkavarva a férfi kényelmes és nárcisztikus mindennapjait.

Lehár Ferenc operettjét, a Luxemburg grófját Peller Károly rendezi. A bohókás, párizsi környezetben játszódó történet egy névházasság körül bonyolódik: René, a könnyelmű gróf pénzért feleségül veszi a gyönyörű énekesnőt, Angèle-t, anélkül, hogy látnák egymást. A cselekmény akkor vesz fordulatot, amikor a fiatalok később véletlenül találkoznak, és a szigorú szerződés ellenére egymásba szeretnek, mit sem sejtve arról, hogy valójában már házasok.

Oberfrank Pál rendezésében láthatjuk majd a Szerelmes Shakespeare-t. A cselekmény középpontjában a drámaíró és a színpadra vágyó nemes hölgy, Viola de Lesseps viszonya áll, amelynek alakulása közvetlenül inspirálja a Rómeó és Júlia megszületését.

Áprilisban mutatják be Anthony McCarten A két pápa című történetét, Józan László értelmezésében. A darab a konzervatív XVI. Benedek pápa és a reformpárti, lemondani készülő Jorge Bergoglio bíboros (a későbbi Ferenc pápa) fiktív párbeszédein keresztül mutatja be a katolikus egyház belső válságát és válaszútjait.

A jövő év ifjúsági- és gyermekelőadásai között megtaláljuk Szabó Magda Abigél című regényéből készült musicalt Somogyi Szilárd rendezésében, amit már idén júniusban, a Református Egyházi Napok Dunántúl Fesztivál keretein belül is megtekinthetünk előpremierként. Az évad további címei a Jókai Mór Melyiket a kilenc közül? című története alapján írt cirkuszi játék Fekete Péter rendezésében, a Fővárosi Nagycirkusszal együttműködve; illetve Tersánszky József Jenő Misi Mókusa Peller Károly koncepciójában.

Steinbach József református püspök, Oberfrank Pál igazgatóSteinbach József református püspök, Oberfrank Pál igazgató

A Játékszínben Martin Sherman Rose című monodrámája, Bujtor Balázs önálló estje, Duró Győző Párizs ege alatt című munkája, Nemala György Álom, álom, édes álom című műve vár minket, valamint Horváth Renátó és társulata bemutatja a Charlotte Brontë nagy sikerű regénye, a Jane Eyre alapján készített táncos produkciót.

vehir.hu
Szalai Csaba
további cikkek
Több bor, hosszabb esték, változatlan hangulat a Rozé, Rizling, Jazz Fesztiválon kultúra Több bor, hosszabb esték, változatlan hangulat a Rozé, Rizling, Jazz Fesztiválon Két hét múlva, július 10-én Veszprém óvárosa kicsit kiszakad a megszokott pezsgésből és mintegy önálló faluként szerepel majd a térképeken. Nem először történik ilyen, hiszen az elmúlt másfél évtizedben majdnem minden nyáron felépült a borfalu, hogy teret adjon a hazai és vendégként a legjobb külföldi boroknak és pezsgőknek, na meg persze az igényes, jazzalapú zenének a Rozé, Rizling, Jazz Fesztiválon. A szervezők idén sem ígértek többet, mint a már bizonyított recept, néhány részletében mégis alkalmazkodtak a megváltozott körülményekhez. tegnap 1:09 Szilágyi Zoé az űrzebrákról, a bosszúképekről és arról, hogyan válik a művész műalkotássá kultúra Szilágyi Zoé az űrzebrákról, a bosszúképekről és arról, hogyan válik a művész műalkotássá A Múzeumok Éjszakáján volt egy különleges program a Ruttner-ház pincéjében. Nem muzeális emlékeket, hanem a nagyon is élő punk képzőművészetből nyílt tárlat Szilágyi Zoé festőművész jóvoltából. Vele beszélgettünk a helyszínen a tőle megszokott kendőzetlen őszinteséggel, ahol szóba került a művészvilágban oly idegesítő másolás, miért festett „bosszúképeket” és hogyan valósította meg édesapja álmát halála után, hogy Afrikában láthassa testközelből az oroszlánokat. 2026. június 24. 18:12 Hátsó füves történetek a polgármestertől közélet Hátsó füves történetek a polgármestertől „Nehogy már ennek a kopasz törpének ne tudjatok gólt lőni!” – hangzott el régen egy Gyulafirátót – Balatonkenese focimeccsen a nézőtéren felfokozott hangulatban. De pont az ilyen őszinte, zsigeri reakciók miatt is van különös hangulata a falusi futballmeccseknek, ahol megszűnnek a társadalmi különbségek az emberek között és mindenki csak a játéknak él. Pont, ahogy az említett példa is mutatja, hiszen a kenesei kapus, aki védte akkor a hálót, Veszprém későbbi polgármestere, Porga Gyula volt. Most pedig éppen ő tartott szubjektív tárlatvezetést a Laczkó Dezső Múzeum, falusi futballéletet bemutató kiállításán, a Hátsó füvesen. 2026. június 22. 17:04

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.