Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Játék és vidámság profikhoz mérhetően

2010. október 8. 18:15 // Forrás: Csapody Kinga
Idén tizenkettedik alkalommal rendezik meg Veszprémben a „Veszprémi Játékok” Nemzetközi Gyermekművészeti Fesztivált.

„Játék, vidámság, mozgás, fiatalság, napfény, kavalkád, baráti társaság” csendült fel a Veszprémi Játékok hivatalos himnusza, miközben valóban mosolygós gyerekek masíroztak be a találkozón résztvevő 24 magyar és 23 külföldi település táblájával, míg egy óriási sárga Haribo maci léggömböket osztogatott a lelátón.

Domokos József, a Szépország Rendezvényiroda igazgatója röviden köszöntötte az 580 résztvevőt, s nem is kívánta a programoktól elvenni az időt, ezért kérte a jelenlévőket, hogy a programfüzetben nézzenek utána annak, amit ott elmondhatott volna. Akik a lelátón ültek, úgyis tudják, azért jöttek össze, hogy együtt legyenek, kiránduljanak, fellépjenek, s minősítést szerezzenek a zsűritől. Igazán tekintélyes az ítészek idei névsora, őket a főszervező mutatta be. A fesztivál zsűri elnöke Ötvös Károly, a Csermák Antal Zeneiskola igazgatója, tiszteletbeli elnöke Dr. Mihalovics Árpád, a Pannon Egyetem tanszékvezető egyetemi tanára, a nemzetközi ügyek rektorhelyettese lesz az elkövetkezendő napokban.

Az ének-zene kategóriában versenyzőket Dávid Roland előadóművész, Szeles József színművész és Kövi Arthur Bálint zeneszerző, csellóművész fogja bírálni. A tánc-mozgásművészet zsűri az alábbi tagokból áll: dr. Maxim Olegovics Csekov professzor, az orosz föderáció magyar nagykövetsége mellett működő általános iskola és gimnázium igazgatója, Novák Zsuzsa koreográfus és táncmester, Forgács Anita okleveles táncpedagógus és versenytáncos, Viktória Podolszkaja balettművész, Yegonyan Oxana koreográfus, Mucsi János, a Duna Együttes művészeti vezetője, Molnár Gábor örökös aranysarkantyús táncos és László Attila többszörös nemzetközi és magyar bajnok.

Idén először lehetett képzőművészet kategóriában is jelentkezni, száz pályázó kívánta megméretni magát, az ő alkotásaikat a veszprémi Művészetek Háza végzi, Herth Viktória vezetésével.

Némedi Lajos, az Oktatási és Ifjúsági Bizottság elnöke nagy tisztelettel és szeretettel köszöntötte a jelenlévőket „Magyarország egyik legszebb megyeszékhelyén”, amelynek színes programjai közé jól illeszkedik a mostani három napos fesztivál is. Kívánta mindenkinek, hogy érezzék nagyon jól magukat, majd át is adta helyét a Barátok együttesnek, akik a nyáron már Bottropban bemutatott produkciójukkal érkeztek. Előadásukban érdekesen ötvözték a modern, a verseny- és a néptánc elemeit és világát.

A megnyitót már egy, a versenyprogramban is szereplő műsorszámmal, a csömöri Krammer Band játékával zárták, akik nagy siket arattak a Just a gigolo című örökzölddel.

Ezután ki szórakozni, ki szórakoztatni indult, hivatalosan is megkezdődött a versengés, amelybe betekinthetnek az érdeklődök a Petőfi Színház színháztermében szombaton és vasárnap 10 és 19 óra között a Gyereksziget rendezvényein, valamint szemezgethetnek versenyprogramok közül szombaton a VMK-ban, vasárnap a jelmezes felvonulást tekinthetik meg a Hotel – Budapest út – Színházkert útvonalon, majd a legjobbak műsoraiból összeállított gála 18 órakor veszi kezdetét a Petőfi Színházban.

vehir.hu
további cikkek
Mága Zoltán betartja ígéretét: Újévi koncertet ad Veszprémben kultúra Mága Zoltán betartja ígéretét: Újévi koncertet ad Veszprémben Mága Zoltán Újévi Koncertje Budapesten mára a magyar kulturális élet egyik legnagyobb presztízsű ünnepi eseményévé vált, és 2026-ban ennek a hagyománynak egy új fejezete íródik tovább. Január 10-én Veszprém nem csupán vendégül látja ezt az estét, hanem részévé válik: a koncert országos sorozatának egyik kiemelt állomásaként itt folytatódik az a művészi gondolat, amely közel két évtizede határozza meg az Újévi Koncert szellemiségét. A jelmondat – „Szép vagy, gyönyörű vagy, Magyarország – a hagyomány Veszprémben folytatódik!” – nem díszmondat, hanem pontos állítás arról, mi történik ezen az estén. ma 11:40 Hiába volt az álhír-terjesztés, Sümeg is megkapja a Kormánytól a hetvenmilliós segítséget közélet Hiába volt az álhír-terjesztés, Sümeg is megkapja a Kormánytól a hetvenmilliós segítséget Egy sümegi portál sokáig tényként hozta, hogy a térség országgyűlési képviselője, Navracsics Tibor gátolja a város kormányzati segítségét, amit a képviselő többször is cáfolt, mostanra pedig már hivatalossá is vált, hogy hatszáz másik településsel együtt, Sümeg is részesül rendkívüli támogatásban. tegnap 8:35 Szeretnénk, ha szeretnének és mi is szeretnénk szeretni Udvardy György Szeretnénk, ha szeretnének és mi is szeretnénk szeretni Udvardy György, veszprémi érsekkel való beszélgetés során már az elején érződött, hogy itt nem egy előre felépített, nyilatkozatszerű gondolatmenetet kell lekövetni. Sokkal inkább tűnt úgy, mintha egy régóta, de legalább az év eleje óta érlelődő párbeszéd érne révbe. Az érsek nem sietett, mondataival nem akart nagy hatást kiváltani, de talán pont ezért volt súlyuk. Márpedig ezekben a viharos időkben, ami 2025-öt is jellemezte, erre van a leginkább szüksége az embereknek, nemcsak egyházi, hanem világi kérdésekben is, amelyekről szintén szó esett az interjúnkban, a politikától a mesterséges intelligenciáig. tegnap 8:35

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.