2024. szeptember 20. Friderika
13°C
13°C

Túl nagy falat volt a Békéscsaba a Barabásnak / Budapest Bank-Békéscsaba–Veszprém-Barabás KC 26:20 (15:8)

2010. október 8. 22:40 // Forrás: NSO
A veszprémi női kézilabdacsapat hatgólos vereséggel távozott a Békéscsaba otthonából az NB I hatodik körében.

Női kézilabda NB I, 6. forduló:
Budapest Bank-Békéscsaba–Veszprém-Barabás KC 26:20 (15:8)
Békéscsaba, 1300 néző. Vezette: Medve, Nagy L.
Békéscsaba: VERESS – BÓDI 4, Nyikolajenko 8 (5), Kamper 3, Cifra, GLUSICA 6, Kelemen. Csere: Tóth Zs., Futaki (kapusok), Drávai, Tóth K. 1, Szekeres 3, Hajduch, Gávai 1, Tóth S. Vezetőedző: Mátéfi Eszter
Veszprém: Király – Sterbik 1, ÁBRAHÁM 5 (3), Mehlmann 4, Veszeli, FARKAS 4, Koroknai 3. Csere: Hoffmann, Lengyel (kapusok), Koszorús, Emberovics 1, Földes 1, Jenőfi 1. Vezetőedző: Gyurka János
Az eredmény alakulása: 5. p.: 1:2. 13. p.: 7:3. 23. p.: 12:5. 36. p.: 16:12. 46. p.: 20:12. 52. p.: 22:16
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 3/3

Edzői nyilatkozatok

Mátéfi Eszter: –A győzelemmel elégedett vagyok, a játékkal azonban nem. Az első félidőben szerzett előny túlságosan megnyugtatta a lányokat.

Gyurka János: – Az első játékrészben gyengén támadtunk, gyors ellentámadásokból kaptuk a gólokat. A második félidőben felnőttek a lányok a feladathoz. A kapott gólok száma elfogadható, ám a lőtt húsz túl kevés.