Illés Zoltán vasárnap délelőtti helyszíni bejárás előtt úgy nyilatkozott: bár egy időre megállt a repedés növekedése, az éjszakai nedvesség hatására újabb süllyedést és elmozdulást mértek a szakemberek a sérült tározó északi falán.
Hajnalra elkészült a gátrendszer alapozása, most már a magasítás van hátra - ez a munka hétfőre készülhet el. A védekezésben 900-an vesznek részt: tűzoltók, rendőrök, katonák, illetve katasztrófavédelmi és vízügyi szakemberek. További hét-nyolcszáz önkéntes a takarításban, fertőtlenítésben segít.
A Devecserbe való bejutást továbbra is rendőrök ellenőrzik - csak az ott élőket és a hozzátartozókat, illetve a menetrend szerinti buszokat és a kárelhárításban résztvevőket engedik be. Devecsert szombaton több mint 450-en hagyták el, bár ott kitelepítésre nem volt szükség. A katasztrófa-sújtotta településeket fokozottan ellenőrzik a rendőrök, ők őrzik a Kolontárról kitelepítettek hátrahagyott értékeit is. A falut 24 ember a hatósági felszólítás ellenére sem hagyta el, saját felelősségükre otthon maradtak. A kitelepítettek többsége rokonokhoz, ismerősökhöz ment, a kialakított befogadóhelyeket csak kevesen vették igénybe.
A Rábán és a Dunán is 8,1-es a víz pH-értéke a helyszíni szóvivő szerint, ami már nem veszélyes az élővilágra. A vörösiszap-szennyezés már elérte a Duna román szakaszát is - a bukaresti vízügyi szakemberek vizsgálata szerint a víz pH-értéke normális és az élővilág sem károsodik, de a mérgező anyagok jelenlétét ki lehet mutatni.