A salföldi Bánya Kert lesz a 15 éves Margó ünnepi évadának következő állomása, amelynek színpadán többek között a Beck@Grecsó duó előadása, Lovasi András szóló estje és az Anima Sound System koncertje várja a közönséget, de látható lesz Kemény Zsófi EgyÉletem című előadása, valamint a Margó-díjas Fehér Boldizsár stand-up estje is.
A Bánya Kert mellett a Faluházban és a Pálos kolostorromnál is lesznek programok.
A szerzők között Háy Jánossal, Jehan Paumeroval, Fábián Tamással, Tompa Andreával és Tóth Marcsival lehet majd találkozni, de lesz meseterápiás program Kecskés Karina színésznővel, irodalomterápiás foglalkozás, dalszerelőműhely, valamint vezetett kerékpártúra is, a Vánkosban pedig gyerekprogramokkal készülnek a szervezők.
A bérletek és napijegyek a tixa.hu és a margofeszt.hu/nyarimargo oldalakon érhetők el.