Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Vb-2026: az amerikaiak továbbjutásával mindhárom társházigazda nyolcaddöntős

ma 9:28 // Forrás: MTI
Az amerikai válogatott több mint félórát emberhátrányban futballozva is 2-0-ra legyőzte a bosnyák csapatot a labdarúgó-világbajnokság nyolcaddöntőbe jutásért rendezett San Franciscó-i mérkőzésén.

A hazai együttes az első félidő végén Folarin Balogun góljával szerzett vezetést, de a csatárt a 64. percben kiállították, így bár védekezésre kényszerült a tengerentúli gárda, de Malik Tillman szabadrúgásból lőtt találatával végleg eldöntötte a találkozót.

Fotó: EPA/BENJAMIN FANJOYFotó: EPA/BENJAMIN FANJOY

A kieséses szakaszban 2002 óta először meccset nyerő Egyesült Államok továbbjutásával mindhárom rendező 16 közé jutott, Kanada és Mexikó már korábban megnyerte a maga mérkőzését.

Kapcsolódó cikk
Vb-2026 - A kieséses szakasz eredményei és további menetrendje
A labdarúgó-világbajnokság kieséses szakaszának eredményei és további programja:

Az amerikaiak hétfőn a belgákkal csapnak össze a seattle-i nyolcaddöntőben.

Világbajnokság, nyolcaddöntőbe jutásért:
Egyesült Államok - Bosznia-Hercegovina 2-0 (1-0)
San Francisco, Levi's Stadion, 68 827 néző, v.: Claus (brazil)
Egyesült Államok: Freese - Freeman, Richards, Ream, Robinson - McKennie (Reyna, 95.), Adams, Tillman - Dest (Berhalter, 87.), Balogun, Pulisic (Pepi, 87.)
Bosznia-Hercegovina: Vasilj - Dedic, Katic (Memic, 75.), Muharemovic, Radeljic, Kolasinac (Tabakovic, 75.) - Gigovic (Bajraktarevic, 51.), Sunjic (Tahirovic, 51.), Alajbegovic - Dzeko (Mahmic, 51.), Demirovic
gólszerzők: Balogun (45.), Tillman (82.)
piros lap: Balogun (64.)
sárga lap: Radeljic (80.)

Az első negyedórában kiegyenlített küzdelmet láthatott a publikum, de veszélyt csak a bosnyákok teremtettek, mert Demirovic lövését Freese-nek kellett védenie, ráadásul az ezt követő szögletből kapura tekert Alajbegovic, de az amerikai kapus résen volt. Később fokozatosan átvette az irányítást a hazai közönség által támogatott amerikai csapat, amelynek fokozódó nyomása majdnem góllá érett, azonban Balogun hiába talált a kapuba, lesen kapta a labdát.

Az ivószünetet követően meddővé szelídült az amerikaiak fölénye, a szünet előtt mégis sikerült vezetést szerezniük a bosnyák védelem ügyetlenkedését kihasználva, ugyanis hiába szabadíthatott volna fel két védő is, Tillman passza eljutott Balogunhoz, aki nagy helyzetben nem hibázott, Vasilj csak beleérni tudott a 12 méteres lövésbe. Az AS Monaco csatára majdnem duplázott is, azonban második zicceréből a keresztlécet találta el.

A második félidő eleje eseménytelen mezőnyjátékkal telt, a társházigazda a vezetése birtokában nem erőltette a támadásokat, a bosnyákokból pedig hiányzott az átütő erő. Fordulatot az jelentett, hogy Balogun véletlenül rálépett Kolasinac bokájára, amiért a videobíró segítségével piros lapot adott neki a bíró.

A bosnyákok emberelőnyben ugyan jóval többet birtokolták a labdát, de fölényük meddőnek bizonyult, mert helyzeteket nem tudtak kidolgozni a szervezetten védekező rivális ellen, sőt, majdnem a tengerentúli együttes növelte az előnyét, azonban Pulisic találatát les miatt nem adták meg. Pár perccel később viszont Tillman szabadrúgásból bevette Vasilj kapuját, amivel eldöntötte a továbbjutás kérdését. A hajrában ugyan az európaiak mindent egy lapra feltéve rohamoztak, de az amerikaiak kivédekezték a hátralévő időt, így 2-0-s sikerrel léptek a következő körbe.

vehir.hu

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.