Mikszáth Kálmán száz éve, 1910-ben halt meg. Az évforduló és a nagy magyar irodalmi személyiség tiszteletére a Veszprémi Petőfi Színház műsorra tűzi az író egyik legismertebb művét, A Noszty fiú esete Tóth Marival című alkotást. Az előadásban szerepel a társulat új tagja, Kéri Kitty is.
Mikszáth dzsentri ábrázolásának és társadalomrajzának csúcspontja e regény. Távlat és mélység jellemzi, s a megyei keretbe helyezett cselekmény egyszerre ábrázolja a magán- és a közélet tipikus folyamatait. Témáját tekintve aktualizálható, még úgy is, hogy Keszég László rendező korhűen állította színpadra.
Keszég László rendező
A hagyományokból élő, tékozló nemességet az író a humor és a kritika kettős eszközével mutatja be. Az előadás jó alkalmat kínál arra, hogy a néző figyelme újból a klasszikus magyar irodalmi értékek felé forduljon, és meggyőződjék azok időtállóságáról.
Kéri Kitty (Vilma), Szalma Tamás (Noszty Pál) és Gere Dénes Ákos (Feri)
A Noszty família Bontó vármegye egyik ősi családja. Van egy haszontalan, jóképű fiuk (Feri) és egy szép, férjhez adandó lányuk (Vilma). Noszty Feri váltót hamisít, ami bocsánatos bűn az ő köreiben. Az apa, Noszty Pál, hogy kifizesse az adósságot, Kopereczkytől kér anyagi segítséget, s mivel nem tudja visszaadni, cserébe a lánya kezét ígéri a buta, de gazdag Kopereczkynek. Ferit ezzel sem menti meg, a fiúnak le kell mondania tiszti rangjáról.
Nyirkó István (Tóth Mihály), Dobra Mária (Mari) és Csarnóy Zsuzsanna (Krisztina)
A Noszty család hozományt nem tud adni, ezért Pál kijárja, hogy veje főispán legyen a vármegyében. De nem csak lányuk számára akarják biztosítani a vagyonos, előkelő házasságot, hanem fiukat is kellő hozományhoz szándékozik juttatni a család. Így indítanak csatát Tóth Mari óriás vagyonáért.
A színmű október 12-én mutatkozott be a médianapon. A nagyközönség az október 15-i, péntek esti premieren láthatja először A Noszty fiú esete a Tóth Marival című előadást a Veszprémi Petőfi Színházban.