Veszprémben, a Laczkó Dezső Múzeumban szeptemberben kezdődött el a Múzeumi Szabadegyetem 2010–2011-es „tanévének” előadássorozata. Októberben Laczkó Dezsőről, a veszprémi múzeumalapítóról hallhattunk érdekességeket S. Perémi Ágota régész előadásában. November 9-én délután Regenye Judit régész folytatta az előadássorozatot „Laczkó Dezső régészeti tevékenysége” címmel.
Laczkó Dezső fontos régészeti lelőhelyek után kutatott a megyében, majd ásatásokat is végzett. Ötletére az 1900-as években még az alispán is kérdőíveket (akkori elnevezéssel kérdőpontokat) küldetett körbe a vidéken, hogy több információhoz jussanak. Ezeknek az információknak köszönhetően számos lelőhelyet találtak a környéken.
Regenye Judit bemutatta azokat a leleteket, amelyek Laczkó Dezső tevékenységének köszönhetően kerültek a veszprémi múzeumba. A régész ezen kívül mesélt azokról az ásatásairól is, amelyeken Laczkó Dezső nyomában járva bukkant érdekes tárgyi emlékekre, például Felsőörs-Bárókerten. Volt azonban olyan élménye is Tündérmajorban, ahol hiába kutatott a sírhelyek után, nem talált semmit.
Regenye Judit Laczkó Dezső ásatásain készült kéziratok alapján mutatta be, miként zajlottak a feltárások a 20. század elején, és korabeli dokumentumok segítségével érzékeltette az előzetes terepmunka századfordulóra jellemző sajátosságait.