Kóka János belső politikai ellenfelei saját hatalmi törekvéseik eszközeként használták fel az eseményeket. Így Fodor Gábor téved abban, hogy az SZDSZ jelenlegi alacsony támogatottsága Kóka János tevékenységének köszönhető, sokkal inkább annak, ami az elmúlt fél-háromnegyed évben a pártban, a párton belül történt.
Fodor Gábor az elnökválasztást 2 szavazattal nyerte meg, amely további elgondolkodásra ad okot. Az elnökválasztást megelőző csütörtökön ugyanis Kenéz Mihály, volt megyei szervező (aki pár hónappal ezelőtt kijelentései, magatartása miatt lemondásra kényszerült, azóta a felsőörsi csoport elnöke) feljelentésének köszönhetően 2 balatonfüredi küldöttet (akik nyíltan Kóka Jánost támogatták) megfosztottak szavazati jogától (Kiss Mihály, Fejes Miklós), egy fodorista küldött mandátumát pedig pénteken igazolták le (Badacsonytomaj, Szebellédi Ferenc), holott az SZDSZ Országos Tanácsa korábban egyértelműen meghatározta a küldöttállítás szabályait, s ebben május 23-a éjfél szerepelt legvégső határidőként. Kenéz eredeti feljelentése nem állt meg, hiszen ő arra hivatkozott, hogy a 2 küldött március 1-jén még nem volt az SZDSZ tagja. Ez azonban valótlan állítás volt, miképpen ezt a mandátumvizsgáló bizottság is megállapította.
A 2 balatonfüredi küldött tagságának időtartama - megválasztásuk napján - még nem érte el az Alapszabály által előírt 3 hónapot. Tehát a küldöttállító csoportgyűlés és a 2 küldött belépésének ideje között nem telt el a 3 hónap, egyikük esetében 4, a másiknál 11 nap hiányzott. Ha a csoportgyűlést néhány nappal később tartottuk volna, akkor ez az érv sem állt volna meg, s így az elnökválasztás eredménye döntetlen lett volna.
A probléma csupán az, hogy a balatonfüredi csoport ülésén jelen volt a mandátumvizsgáló bizottság egy tagja, aki aláírásával jóváhagyta a küldöttek megválasztását. Emellett a Balatonfüredi Szervezet ezáltal nem tudott élni azon jogával, hogy létszámának megfelelően 3 küldöttet delegáljon a Küldöttgyűlésbe.
Mindezek mellett Kóka János egyértelműen kijelentette, hogy elismeri Fodor Gábor győzelmét, június 7-től ő az SZDSZ elnöke. Sem Kóka János, sem pedig én nem kívánunk az új elnök belső ellenzékeként viselkedni, az SZDSZ-nek most valódi összefogásra van szüksége. Ennek értelmében én is teret kívánok hagyni Fodor Gábor embereinek a megyében, ezért a Veszprém Megyei Választmány elnöki pozíciójáért nem kívánok harcba szállni. Biztosíthatom a Választmány új elnökét és elnökségét, hogy a következő időszakban ugyanúgy számíthatnak rám, mint ahogyan ezidáig én is számíthattam rájuk, azzal a különbséggel, hogy én biztosan nem fogok bizalmatlansági indítványt kezdeményezni a regnáló elnökkel szemben.
dr. Tihanyi László elnök, SZDSZ Veszprém Megyei Választmány