Győzelemmel zárta az évet az MKB / UNIQA-Pécsi VSE–MKB Veszprém KC 27:41 (15:20)

2010. december 15. 20:35 // Forrás: NSO
A címvédő Veszprém közönségszórakoztató mérkőzésen 41:27-re győzött a Pécs ellen a férfi kézilabda NB I 16. fordulójában.

A pécsiek 4:9-ről egy remek sorozattal visszakapaszkodtak és 20 percig nagyon jól tartották magukat, de végül meghajoltak a nagyobb tudás előtt.

Férfi kézilabda NB I 16. forduló:
UNIQA-Pécsi VSE–MKB Veszprém KC 27:41 (15:20)
Pécs, 2800 néző. Vezette: Herceg, Wiedermann.
Pécs: BARTUCZ – Boda 2, Kovács G. 3, Szögi 3, Werner 2, Abramovics 2, Iváncsik Á. 4. Csere: Pókos (kapus), Lévay, HOLDOS 7, Szappanos 2, Vajda K., Győri 2, Gász. Edző: Danyi Gábor.
Veszprém: Fazekas – GULYÁS 6, Sulic 2, LALUSKA 3, Lusnyikov, Pérez 4, IVÁNCSIK G. 6 (1). Csere: LISZKAI (kapus), CSÁSZÁR 6 (1), Vujin 6 (1), Vilovszki 4, Nagy K. 3, Korazija 1, Eklemovics. Edző: Mocsai Lajos.
Az eredmény alakulása: 11. p.: 4:9. 14. p.: 9:9. 20. p.: 13:14. 36. p.: 16:24. 42. p.: 19:29. 48. p.: 21:33.
Kiállítások: 6, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 2/–, ill. 6/3.

Danyi Gábor: – Nagy megtiszteltetés és öröm volt a Veszprém ellen játszani. Amit lehetett, kihoztuk a mérkőzésből. Jó volt látni, hogy a meccs végén kétezer-ötszáz, háromezer ember felállva tapsolt a két csapatnak.

Mocsai Lajos: – Az első tizenöt perc elfogódott játéka és a hazaiak labdaszerzései után a félidőre már kialakult egy stabilabb előnyünk, ezt tudtuk fokozni a második játékrészben. Örülök, hogy a kézilabdát szeretők közül ilyen sokan kilátogattak erre a találkozóra.