Közel négyszáz vendég részvételével idén is megrendezték a Nyugdíjasok Karácsonyát december 16-án. A Veszprémi Városi Nyugdíjasok Érdekvédelmi Érdekképviseleti Egyesületének szervezésében megtartott eseményen ajándékcsomaggal és ünnepi műsorral várták a nyugdíjasokat. Az eseményen részt vett több országgyűlési képviselő és a városvezető is.
A Városi Művelődési Központ és Könyvtár két bejáratánál Navracsics Tibor miniszterelnök-helyettes és Porga Gyula polgármester adta át az ajándékcsomagokat az érkező vendégeknek. Hosszú évekre nyúlik vissza ez a hagyomány, miszerint a Veszprémi Városi Nyugdíjasok Érdekvédelmi Érdekképviseleti Egyesülete megrendezi a Nyugdíjasok Karácsonyát, válaszolt a Veszprém Tv-nek a szervezet elnöke, Hajdú Imréné.
– Ezen a rendezvényen a polgármesteri hivatal támogat bennünket, és az egyesület a saját pénzéből finanszírozza azokat a részeket, ahol pénzügyi kiadás van. A mostani ünnepélyünk rendhagyó, mert Navracsics Tibor miniszterelnök-helyettes úr megtisztelt részvételével bennünket, és meg is támogatta a programunkat; de ugyanígy tett Porga Gyula polgármester úr is – mondta Hajdú Imréné.
Az ajándékosztás után a Veszprémi Petőfi Színház Koffer színházának művészei előadásukkal szórakoztatták a vendégeket.
– A nyugdíjas kor előnye, hogy nem kell szabadságra menni, mert a szabadság adott – fogalmazott beszédében Porga Gyula. – A munkával töltött évtizedek után jól esik kicsit megpihenni. Nyugdíjas barátaim elbeszéléséből azonban tudom , hogy a nyugdíjas léttel járó sok szabadidőt kezdetben nem olyan könnyű jól felhasználni. A nyugdíjas évek nem csak a szabadság, a megpihenés lehetőségét kínálják a munkában megfáradt ember számára, de az élet nagy változását is jelentik.