Nem sikerült legyőzni a "mumust" / Veszprém Barabás KC–Alcoa FKC Rightphone 28:29 (12:15 )

2010. december 28. 20:35
A Veszprém Barabás KC hazai pályán egygólos vereséget szenvedett a fehérváriaktól a női kézilabda NB I 11. fordulójában.

Másfél hónapos szünet után lépett pályára ismét tétmeccsen a megyeszékhely női kézilabdacsapata. A Barabás KC az alapszakasz első körének utolsó meccsén a mieinket a kupából már kiejtő székesfehérváriakat fogadta az aréna ezernél is több nézője előtt.

Az Eb-t megjárt játékosok találatival kezdődött a mérkőzés, miután Ábrahám és Vincze is villámgyorsan betalált. A veszprémiek szemlátomást idegesen kezdtek, a játékrész első harmadában ennek ellenére fej-fej mellett haladtak a mérkőző felek (9. perc: 5:5). Ezt követően azonban egyre inkább akadozott a hazai támadógépezet. A gyenge, olykor ötlettelen átlövő játék mellé számos technikai hiba párosult, amelyet villámgyors indításgólokkal büntetett az ellenfél. Gyurka János időkérése sem segített tanítványain, a vendégek orosz klasszisuk, Trishchuk vezetésével négyet lőttek zsinórban (16. perc: 5:9).

A játékrész második felét hullámzó játék jellemezte. A Veszprém előbb – főként védekezésben – némileg összeszedte magát, ám 8:10-es állásnál ismét az Alcoa gyötört be hármat. A végjáték újra a bakonyiaké volt, akik Mehlmann és Ábrahám vezetésével mínusz háromra csökkentették a különbséget a szünetre (12:15).

A pihenőt követően a Koroknait váltó Földes Viktória révén feljött egyetlen találatra a VBKC (37. perc: 16:17). Egyenlítés helyett azonban ismét Trishchuk-parádét láthatott a publikum, akinek szinte minden lövése után megzörrent a hazai háló (41. perc: 16:21). A bakonyiak lelkesedésére ezzel együtt nem lehetett panasz. A lányok küzdöttek, hajtottak, és az agilis Emberovics beállásával és Ábrahám gólerős teljesítményével a találkozó háromnegyedére ismét kettőre csökkentették hátrányukat.

A folytatásban Mehlmann kritikus pillanatban büntetőt hibázott, ám hat perccel a lefújás előtt így is felcsillant a remény a pontszerzésre, miután Gerstmár zsinórban kétszer is „beköszönt”, majd Földes Kata hosszú idő elteltével egyenlített (25:25). A hajrában kettős emberelőnyben sem tudta átvenni a vezetést a Barabás. A mieink ugyan 25:27-ről még egalizáltak, újabb kétgólos hátrányból viszont már nem sikerült egyenlíteni, dacára annak, hogy Trishchuk piros lapos kiállítása miatt emberelőnyben vezethették az utolsó támadást. A Gyurka-csapat így, ha egy hajszállal is, de ismét alul maradt a Fejér megyeiekkel szemben.

Női kézilabda NB I, 11. forduló:
Veszprém Barabás KC–Alcoa FKC Rightphone 28:29 (12:15)
Veszprém, 1100 néző. Vezette: B. Pech, Vágvölgyi.
Veszprém: Hoffmann – Földes K., 2 Mehlmann 7, Farkas V. 1, Ábrahám 8 (1), Veszeli 2, Koroknai. Csere: Lengyel (kapus), Jenőfi 1, Gerstmár 2, Földes V. 4, Emberovics 1.
Vezetőedző: Gyurka János.
Fehérvár: Szikora – Azari 3, Horváth B. 4, Vashchuk 1, Amorom-Taleska 1 (1), Trishchuk 15 (3), Vincze M. 2. Csere: Trimmel (kapus), Bízik 1, Rádl 1, Turcsányi 1, Zsigmond. Vezetőedző: Mihály Attila.
Hétméteresek: 2/1, ill. 5/4.
Kiállítások: 8, ill 8 perc.
Piros lap: Trishchuk (60. perc)

Mihály Attila: – Jobb volt a védekezésünk, ami ma egy egygólos győzelemre volt elég. A végjátékot saját magunknak tettük nehézzé.

Gyurka János: – Ennyire idegesen, kapkodva nem szabad kezdeni. Az első félidő 15 góljából hét született akcióból és nyolc indításból. Utóbbiakat támadásban elkövetett technikai hibák után kapuk, amelyek nagyon demoralizálóak voltak számunkra. A második játékrészben hiába zárkóztunk fel, döntő szituációkban hetest, illetve ziccert hibáztunk. Nem volt meg az a plusz a társaságban, amellyel döntetlennél át tudtuk volna venni a vezetést. A végjátékot pedig megint elvesztettük, így még nehezebbé tettük a feladatunkat.