Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Becsülettel küzdött, de pont nélkül maradt a VBKC / Veszprém Barabás KC–Syma Váci NKSE 25:30 (11:13)

2011. január 19. 21:01
A Veszprém Barabás KC jól védekezett, s ötven percen keresztül remekül tartotta a lépést a vendég váciakkal az NB I 14. körében.

A Debrecen és a Fradi után ismét egy honi elithez tartozó együttessel találkozott a veszprémi női kézilabdacsapat. A mieink a tabella negyedik helyén álló Vác együttesét fogadták a Veszprém Arénában az NB I 14. fordulójában.

Mindkét fél nagy elánnal vetette bele magát a küzdelembe. A mieink kiváló védekezéssel nyitottak, amely szemlátomást elbizonytalanította a nagynevű egykori és jelenlegi válogatottakból álló vendég alakulatot. Támadásban azonban a veszprémiek sem sziporkáztak, így a játékrész első harmadában mindkét oldalon csak két-két találat esett.

Lengyel védéseit követően Veszeli, majd Mehlmann révén kétszer is a Barabásnál volt az előny. Ekkor azonban – a játékvezetői páros finoman szólva is véleményes ténykedésének hála – Gróz zsinórban háromszor is a hetes vonal elé állhatott, aki ugyanennyi alkalommal a hálóba is helyezte a játékszert. (18. perc: 5:7).

A folytatás meglehetősen hullámzóan alakult. Előbb a vendéglátók produkáltak 4:0-s szériát, s vették vissza előnyüket, majd Németh András tanítványai lőttek ötöt zsinórban veszprémi „válasz nélkül” (29. perc: 9:12). Az utolsó minutumban háromszor is megzörrentek a hálók, a félidei 11:13-as állást Gerstmár alakította ki.

Az első félidőben mutatott küzdőszellemet a szünet utánra is átmentette a VBKC, amely a Sterbiket váltó Földes Kata révén gyorsan egyenlíteni tudott (34: perc: 14:14). A hazai hívek azonban nem sokáig örülhettek, Tápai és Klivinyi révén ugyanis azonnal visszavették előnyüket a Duna-partiak. A Barabás KC Farkas és Mehlmann vezérletével továbbra is tapadt riválisára. Az irányító kettős emberelőnyben is „beköszönt”, így kevéssel a találkozó háromnegyede előtt ismét egálnak tapsolhatott a publikum (43. perc: 20:20).

Alighogy felcsillant a remény a hazai pontszerzésre, Gróz – már-már menetrendszerűen – ismét hetest értékesített, majd Temes akcióból is betalált. A végjátékra beálló Király a váci hetes-specialista hetedik (!) kísérletét már hatástalanítani tudta, majd Ábrahám és Emberovics is eredményes volt, így tízzel a lefújás előtt is éltek a hazai remények (22:23).

A végjátékban azonban kritikus pillatokban hibát hibára halmozott a fáradó Barabás KC, amelyeket könyörtelenül kihasználták rutinos váciak. Így bár öttel a lefújás előtt még 24:26 állt az eredményjelzőn, Kirsnerék végül ötgólos győzelmet arattak (25:30).

Női kézilabda NB I, 14. forduló:
Veszprém Barabás KC–Syma Váci NKSE 25:30 (11:13)
Veszprém, 400 néző. Vezette: Bacs, Bán.
Veszprém: Lengyel – Sterbik, Ábrahám 2, Mehlmann 8, Veszeli 4 (1), Gerstmár 2, Koroknai 1. Csere: Hoffmann, Király (kapusok), Farkas 4, Emberovics 1, Földes K. 3. Földes V. Vezetőedző: Gyurka János.
Vác: Herr – Baross, Soós 3, Temes 7 (1), Uhraková 3, Klivinyi 3, Kirsner 2.
Csere: Juhász E. (kapus), Fülöp, Gróz 6 (6), Tápai 3, Barján 2, Vaszari 1.
Vezetőedző: Németh András.
Hétméteresek: 3/1, ill. 9/7.
Kiállítások: 12, ill. 8 perc.

Edzői nyilatkozatok

Németh András: – Nem játszottunk jól, de a küzdőképességünknek köszönhetően megoldottuk a végjátékot.







 

Gyurka János: – A végjátékban sajnos elfáradtunk. Az utolsó tizenkét percben nem tudtuk értékesíteni a helyzeteinket. Amit negyven percig harcosan építünk, azt nem szabad kiengedni a végjátékban. A végeredmény nem tükrözi a mérkőzés feszességét. Az egy-két gólos vereség jobban mutatta volna a mérkőzés képét. A rossz helyzetkihasználásunk miatt egy jól küzdő, s nagyon fegyelmezett Vác ellen veszítettünk. Mindemellett nagyon sok hétméterest lőhetett az ellenfél.
 

 

Galéria
Veszprém Barabás KC–Syma Váci NKSE 25:30 (11:13)
Zatkalik Dávid

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.