2024. szeptember 19. Vilhelmina
16°C
16°C

Megszerezte idei első győzelmét a Barabás / Veszprém Barabás KC–Újbuda TC 31:24 (16:13)

2011. január 29. 19:42
Gyurka János együttese hazai pályán hét góllal múlta felül a sereghajtó újbudaiakat a női kézilabda NB I 16. fordulójában.

A női kézilabda élvonal 16. körében a tabella utolsó helyén álló újbudaiakat fogadta a Veszprém Barabás KC az arénában. A hazaiaknál Gerstmár Renáta és Emberovics Míra influenza miatt nem állhatott Gyurka János vezetőedző rendelkezésére. Ott volt azonban a keretben a mieink új szerzeménye, Borkowska Kata, aki a veszprémi közönség előtt először ölthette magára a Barabás szerelését. Hosszú idő után szintén a keretbe került Szabadfi Ágnes, ám a térdsérüléséből felépült beállós ezúttal még nem lépett pályára.

Szemlátomást nehezen pörgött fel az összecsapásra a Veszprém, amely elsősorban védekezésben nem találta a mérkőzés ritmusát. Technikai hibák, eladott labdák jellemezték a hazaiak produkcióját, így 2:1-es hazai vezetését követően a fővárosiak zsinórban háromszor is betaláltak. Farkas és Mehlmann révén gyorsan egyenlített a Barabás, a játékrész harmadánál azonban ismét kettő volt a vendégek előnye (11. perc: 5:7).

A bakonyiak feszesebb védekezésre váltottak, s Lengyel is elkapta a fonalat a hazai kapuban, amelynek eredményeként a félidő derekánál Borkowska egalizált. A 20. percben sikerült először kettővel meglépnie a vendéglátóknak, miután Koroknai kétszer is beköszönt (10:8). A végjátékában három és négy gól között ingadozott a különbség, a szünetben pedig 16:13 állt az eredményjelzőn.

A pihenő után a kapuban és a széleken is változtatott Gyurka János vezetőedző, előbbiben Hoffmann, a mezőnyben pedig Sterbik és Földes Viktória kapott lehetőséget. A mérkőzés színvonala továbbra is alacsony volt, s továbbra sem sikerült leszakítani ellenfelét a veszprémieknek (40. perc: 20:17). A folytatásban a jó teljesítményt nyújtó, hét találatig jutó Farkas irányításával nagyobb sebességi fokozatba kapcsoltak a piros mezesek. Az ütközet háromnegyedénél Földes Viktória két alkalommal is túljárt a több nagy védést bemutató vendég portás, Sipeki eszén, így már hat volt közte (24:18).

A találkozó utolsó szakaszában is nagy becsvággyal küzdött az ellenfél, négynél közelebb azonban már nem sikerült kerülnie. A legnagyobb különbség az utolsó minutumban, Ábrahám dupláját követően alakult ki (31:24). A Veszprém győzelmével visszavette 8. helyét a tabellán a fordulóban vereséget szenvedő érdiektől. Folytatás jövő vasárnap (18 óra) idehaza a Békéscsaba ellen.

Női kézilabda NB I, 16. forduló:
Veszprém Barabás KC–Újbuda TC 31:24 (16:13)
Veszprém, 250 néző. Vezette: Baranyi, Szloska.
Veszprém: Lengyel – Földes K. 1, Ábrahám 3, Mehlmann 7 (1), Veszeli 5, Farkas 7, Koroknai 4 (1). Csere: Hoffmann (kapus), Borkowska 1, Földes V. 3, Sterbik.
Vezetőedző: Gyurka János.
Újbuda: Sipeki – Huszár 1, Nagy Zs. 1, Albert 4, Németh N. 5, Tápai A. 4., Gerstmár Sz. 4. Csere: Tamás 2, Kosik 3 (1), Lévay, Gyerbrovszki, Tömösváry.
Vezetőedző: dr. Ökrös Csaba.
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/1.
Kiállítások: 2, ill. 8 perc.

Edzői nyilatkozatok

dr. Ökrös Csaba: – Az első félidőben nyitott védekezésünkkel jól semlegesítettük a Veszprém felállt fal elleni játékát, ellenfelünk ekkor gyors indításaival tudott előnyt szerezni. A második játékrészben gyorsabb embereivel szerkezetet váltott, s gólerősebbé vált a Barabás. Mi csak nagy nehézségek árán tudtuk feltörni a hazai falat, s gyors indításra pedig alig volt lehetőségünk.

Gyurka János: – Közepes teljesítménnyel kötelező győzelmet arattunk.