Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

karrier

Veszprém legnagyobb karriereseménye szerdán várja az érdeklődőket Pannon Egyetem Veszprém legnagyobb karriereseménye szerdán várja az érdeklődőket Legyen szó az első munkahely megkereséséről, karrierváltásról vagy egy egyszerű tájékozódásról, május 6-án érdemes a Pannon Egyetem Aulájába ellátogatni. A Pannon Állásbörze idén tavasszal ismét megnyitja kapuit, hogy a veszprémiek és az egyetemisták közvetlenül találkozhassanak a munkaerőpiac meghatározó szereplőivel, valamint ingyenes tanácsadásokon, profi önéletrajz-fotózáson és interaktív szakmai előadásokon bővítsék saját kompetenciáikat. 2026. április 16. 23:04 Curtis: Ha gyerekként álmaim se lehettek volna, tényleg nagyon szegény lettem volna interjú Curtis: Ha gyerekként álmaim se lehettek volna, tényleg nagyon szegény lettem volna Február végén a Mandiner klubest egyik fellépője Curtis volt, aki hamarosan újra Veszprémbe érkezik, méghozzá az Arénába. Karrierről, műfaji kalandozásról, gyerekkorról beszélgettünk, de szóba jött az is, milyen elvárásokkal érkezett A Nagy Duettbe. Villáminterjú. 2026. március 8. 21:45 A mérnöki, a programozói és az orvosi pályát tartják legvonzóbbnak a tudományos-technológiai szakok hallgatói egy felmérés szerint A mérnöki, a programozói és az orvosi pályát tartják legvonzóbbnak a tudományos-technológiai szakok hallgatói egy felmérés szerint A mérnöki, programozói és orvosi pályán helyezkednének el legszívesebben a tudományos-technológiai képzések hallgatói, emellett az egyetemisták "menőnek" tartják a menedzseri karriert, az adattudományhoz, a mesterséges intelligenciához kapcsolódó szakmákat, és az egészségügyi életpályát is - közölt az MTI-vel a Siemens Zrt. az UNIside felsőoktatási portállal az egyetemisták pályaképéről, jövőbeni karrierterveikről végzett online kérdőíves kutatásának eredményeit szerdán. 2024. május 22. 21:58 A Magyar Honvédség, mint karrierlehetőség Magyar Honvédség A Magyar Honvédség, mint karrierlehetőség Számos fórumon olvashatjuk az utóbbi időben, milyen kedvező lehetőségeket kínál a Magyar Honvédség. Sorra jelentik be a nagyszabású fejlesztéseket, melynek eredményeként a szárazföldi haderőnem és a légierő teljes megújuláson megy keresztül. 2020. október 22. 12:01
közélet
Sokoldalú kádártai dadust díjaztak Fekete Valéria, a kádártai Ficánka Tagóvoda dadusa kapta idén a Dévai Bíró Mátyás-díjat, amivel a településért végzett áldozatos munkát ismeri el a város. A díjazott viszont nem csak a kisgyermekekért végzett munkájával érdemelte ki az elismerést, ennél még több civil szerepben helyt állt az évek alatt. Nemes cél: boldogabbá tenni a gyerekek egy napját… A Veszprémi Motoros Egyesület (VME) – kapcsolódva a gyermeknaphoz –lakásotthonokba, állami gondozásban élő gyerekekhez ajándékokkal látogatott el a közelmúltban. A dózsavárosiak kijelölték az utat: irány a nyár! A dózsavárosiak mindig találnak mindig találnak alkalmat arra, hogy közösen ünnepeljenek valamit, vagy egyszerűen jó hangulatban találkozzon Veszprém egyik legnagyobb városrészének lakossága. Olykor a nyár végével annak elbúcsúztatása miatt, de két éve már a legmelegebb évszak beköszöntekor is összejönnek. Pont, mint szombaton a jégcsarnok mellett. Ilyen búcsúztatásra nem számított Gasper Marguc Szombat délután a semmiből egyszer csak felhangzott a veszprémi kézilabdaszurkolók rigmusa a Kossuth utca közepén: „Üres a hordó, repül a korsó, mindenki fekszik az alkoholtól…” Nem spontán flashmobról volt szó – egy gondosan megtervezett és annál meghatóbb gesztus volt ez a szurkolók részéről, amikor meglepték a családja körében süteményező Gasper Margucot, aki tizenkét év után búcsúzik el a veszprémi meztől. Mérgezés miatt kerültek a veszprémi kórházba a gyerekek Kórházi ápolásra és gyomormosásra volt szüksége négy Veszprém vármegyei gyermeknek, miután a gyanú szerint mérgező növény, az aranyeső borsóra emlékeztető terméséből ettek. A szülőket fokozott óvatosságra intik. Az európai uniós migrációs paktum ellen tüntettek Az Európai Unió migrációs paktumának elutasítását követelték tüntetők jobboldali influenszerek által szervezett demonstráción pénteken Budapesten. A tudomány beköltözött a Kossuth utcára – megnyílt az MTA interaktív vándorkiállítása Veszprémben Aki a következő hetekben végigsétál a Kossuth utcán, könnyen belefuthat valamibe, amire talán nem számítana egy belvárosi séta során: a Magyar Tudományos Akadémia történetébe. A Posta előtti téren nyílt meg ugyanis a „Mozgásban a tudomány” című interaktív vándorkiállítás, amely az Akadémia fennállásának 200. évfordulója alkalmából indult országjáró útjára. Egy estére sportpályává változik Veszprém Miután márciusban a Kihívás Napján több ezer veszprémi bizonyította, hogy a városban komoly ereje van a közösségi mozgásnak, júniusban újabb alkalom érkezik arra, hogy együtt mozduljunk meg. Június 12-én Veszprém is csatlakozik a Mozgás Éjszakája országos programsorozathoz, amelynek keretében egészen éjfélig várják a sportolni vágyókat az Erzsébet-ligetben és a város, valamint a régió számos másik pontján. Hétpecsétes titok a jövő évi veszprémi tájfutó világbajnokság versenypályája Veszprém és térsége 2027 augusztusában a nemzetközi tájfutó sportélet fókuszába kerül – jövő augusztusában rendezik a tájékozódásifutó-világbajnokságot a térségben, aminek hivatalosan is megalakult a szervezőbizottsága. Bár az előkészületek már elindultak, a legfontosabb részletet, a pontos versenypályák helyszíneit szigorúan őrzik, hogy mindenki valóban egyenlő esélyekkel indulhasson. 'Menthetetlenül egyek vagyunk' - Veszprémben is megemlékeztek Trianonról Közösen helyezte el az emlékezés rózsáját a veszprémi Trianon-emlékműnél Porga Gyula polgármester, Sótonyi Mónika alpolgármester, Varga Tamás alpolgármester és dr. Gáspár Levente országgyűlési képviselő a nemzeti összetartozás napján rendezett városi megemlékezésen.
sport
Női európai ifjúsági kézilabdaliga: a Debrecen nyerte a döntőt A Debrecen hosszabbítás után 41-39-re legyőzte a román CSM Bucuresti-et a női európai ifjúsági kézilabdaliga vasárnapi fináléjában, a budapesti négyes döntő második játéknapján. Ilyen búcsúztatásra nem számított Gasper Marguc Szombat délután a semmiből egyszer csak felhangzott a veszprémi kézilabdaszurkolók rigmusa a Kossuth utca közepén: „Üres a hordó, repül a korsó, mindenki fekszik az alkoholtól…” Nem spontán flashmobról volt szó – egy gondosan megtervezett és annál meghatóbb gesztus volt ez a szurkolók részéről, amikor meglepték a családja körében süteményező Gasper Margucot, aki tizenkét év után búcsúzik el a veszprémi meztől. Női kézilabda BL: a Brest legyőzésével döntőben a címvédő Győr A címvédő Győri Audi ETO KC 31-30-ra nyert a francia Brest Bretagne ellen a női kézilabda Bajnokok Ligája budapesti négyes döntőjének szombati második elődöntőjében. Női kézilabda BL: a két magyarral felálló Metz az első döntős Elsőként a két magyar játékossal felálló francia Metz HB jutott elsőként fináléba a női kézilabda Bajnokok Ligájában, miután a budapesti négyes döntő nyitó találkozóján 32-27-re legyőzte a román CSM Bucuresti együttesét. Női futsal: az idény legjobbjait díjazta a VESC A női futsal NB II nyugati csoportjában harmadik helyen záró VESC legjobbjait díjazták az együttes péntek esti szezonzáró ünnepségén. Premier League: Szoboszlaié a szezon legszebb gólja a Liverpoolnál Szoboszlai Dominik Arsenalnak lőtt szabadrúgásgólját választották a szezon legszebb találatának a Liverpool labdarúgócsapatának szurkolói. MotoGP: Marc Márquezé a pole a Balaton Parkban A címvédő Marc Márquez, a Ducati spanyol versenyzője szerezte meg a legjobb rajthelyet a MotoGP kategóriában a gyorsaságimotoros-világbajnokság Magyar Nagydíjának szombat délelőtti időmérő edzésén a Balaton Parkban. Rossi: két-három cserét már megérzünk mezőnyben Marco Rossi szövetségi kapitány szerint többek között azért esett vissza a 65. perctől a magyar labdarúgó-válogatott teljesítménye a finnek ellen 2-1-re megnyert barátságos mérkőzésen, mert két-három cserét mezőnyben már megérez a csapata. MotoGP: Acosta az élen a délutáni edzésen a Balaton Parkban Pedro Acosta, a KTM spanyol versenyzője volt a leggyorsabb a MotoGP kategóriában a gyorsaságimotoros-világbajnokság péntek délutáni edzésén a Balaton Parkban. Büntetők után hátrányban a Vehír Veszprém a bronzpárharcban A VEHIR.HU Futsal Veszprém 2-2-es döntetlent követően büntetők után maradt alul péntek este hazai pályán a DEAC ellen, a férfi futsal NB I bronzpárharcának harmadik mérkőzésén. Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása így 2-1-re módosult a debreceniek javára, vagyis a Veszprém hátrányból várhatja a jövő hétfői folytatást.

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.