Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

kézilabda

Az európai elitben bizonyított az ÉKI Az európai elitben bizonyított az ÉKI Az Éles Kézisuli (ÉKI) 2004-es csapata arany-, 2002-es együttese pedig ezüstérmet szerzett Európa egyik legrangosabb utánpótlástornáján, a Boszniában rendezett Lokomotiva Cupon. 2016. december 20. 10:46 Zsiga Gyula lett az MKSZ szakmai igazgatója Zsiga Gyula lett az MKSZ szakmai igazgatója Zsiga Gyula látja el januártól a Magyar Kézilabda Szövetség (MKSZ) szakmai igazgatói feladatait. 2016. december 19. 18:14 Három győri játékos az álomcsapatban Három győri játékos az álomcsapatban A Győri Audi ETO KC három kézilabdázója - a holland Nycke Groot és Yvette Broch, valamint a norvég Nora Mörk - is bekerült a vasárnap véget érő svédországi női Európa-bajnokság álomcsapatába. 2016. december 18. 19:45 Megvédte címét a norvég válogatott Megvédte címét a norvég válogatott A címvédő és világbajnok norvég válogatott nyerte a svédországi női kézilabda Európa-bajnokságot, miután a vasárnapi fináléban nagy csatában legyőzte a vb-ezüstérmes holland csapatot. 2016. december 18. 19:38 Győzelemmel zárták a nehéz szériát Győzelemmel zárták a nehéz szériát A bosnyák Ljubuski sokáig jól tartotta magát a Telekom Veszprém ellen, végül azonban nem borult a papírforma, s a tizenkét gólig jutó Marguc vezetésével simán nyert a címvédő a SEHA-ligában. 2016. december 17. 19:20 Pásztor vs. Gyurka – megosztoztak a pontokon Pásztor vs. Gyurka – megosztoztak a pontokon A Veszprémi KSE remek hajrájának köszönhetően mínusz négyről mentett pontot a NEKA-val szemben a másodosztályú kézilabda-bajnokság szombati meccsén. 2016. december 17. 18:05 Magyar-szlovák pótselejtező lesz Magyar-szlovák pótselejtező lesz A magyar női kézilabda-válogatott Szlovákia csapatával találkozik a jövő decemberi németországi világbajnokság pótselejtezőjében. 2016. december 17. 17:58 Vereséggel zárta az évet a Telekom U23 Vereséggel zárta az évet a Telekom U23 Rapatyi Tamás együttese ötven percig loholt a feljutásra is esélyes PLER nyakán, amely a végjátékban biztosította be a két pontot a másodosztályú kézilabda-bajnokságban. 2016. december 17. 14:14 Döntetlent játszott a Szeged Tatabányán Döntetlent játszott a Szeged Tatabányán Az eddig százszázalékos MOL-Pick Szeged 18-18-as döntetlennel elveszítette hibátlan mérlegét a Tatabánya vendégeként a férfi kézilabda NB I pénteki játéknapján. 2016. december 16. 21:09 Kocsis Máté: tisztesen helytállt a válogatott Kocsis Máté: tisztesen helytállt a válogatott A körülményekhez képest "tisztesen helytállt" a 12. helyezett magyar női kézilabda-válogatott a svédországi Európa-bajnokságon - mondta pénteken Kocsis Máté, a magyar szövetség (MKSZ) elnöke. 2016. december 16. 17:07 Hétfőn megkezdődik a jegyárusítás a négyes döntőre Hétfőn megkezdődik a jegyárusítás a négyes döntőre Jövő hétfőn megkezdődik a jegyárusítás a női kézilabda Bajnokok Ligája négyesdöntőjére, amelyet május 6-án és 7-én rendeznek Budapesten, a Papp László Sportarénában. 2016. december 16. 16:57 Kilenc veszprémi Sabaté bő keretében Kilenc veszprémi Sabaté bő keretében Xavi Sabaté szövetségi kapitány kihirdette bő, 28 fős keretét a januári, franciaországi férfi kézilabda-világbajnokságra. 2016. december 16. 16:45 Nem forgott veszélyben a Telekom sikere Nem forgott veszélyben a Telekom sikere A veszprémi kézilabdacsapat a második játékrész elején állva hagyta a vendéglátó Gorenje Velenjét a SEHA-liga csütörtöki meccsén. 2016. december 15. 19:42 Az oroszok elleni döntetlennel zártak a magyarok Az oroszok elleni döntetlennel zártak a magyarok A magyar válogatott 26-26-os döntetlent játszott az olimpiai bajnok orosz csapattal a svédországi női kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének szerdai zárónapján. 2016. december 14. 18:08
... 478 479 480 481 482 ...
közélet
Súlyosan megsérült egy magyar gyerek a bledi várnál Súlyosan megsérült egy magyar gyerek, miután szerdán lezuhant a szlovéniai bledi vár melletti kilátónál - közölte a helyi rendőrség. Megérkezett Veszprém új elektromos busza, teljessé vált a V-Busz zöld flottája Újabb elektromos autóbusszal bővült a V-Busz flottája, ezzel lezárult a város Zöld Busz Programja. A legújabb járművet csütörtökön mutatták be a sajtó képviselőinek, méghozzá rendhagyó módon: a tájékoztatót magán az autóbuszon tartották. Az eseményen Porga Gyula polgármester és Bartha László, a V-Busz Kft. ügyvezetője ismertette a fejlesztés részleteit, majd a bemutatót követően az önkormányzati képviselők is egy rövid városi körön próbálhatták ki az új járművet. Közgyűlés előtt és közben: polgármeseri találkozó tiltakozókkal, kell-e médiacentrum, fűnyírás hiánya direkt Több, a veszprémiek mindennapjait érintő kérdésben is döntött a városi közgyűlés csütörtöki ülésén. Az interpellációk között a városi hetilap önkormányzati támogatása, a Gyárkert zajterhelése, valamint a Haszkovó buszfordulóba tervezett energiatároló is szerepelt. A képviselők emellett döntöttek a részvételi költségvetés folytatásáról, több alapítvány támogatásáról, valamint számos városfejlesztési kérdésről is. A legpikánsabb esemény mégsem a Városháza falain belül, hanem a ház előtt történt, amikor egy, az Aranyosvölgybe tervezett ingatlanfejlesztés miatt tiltakozó csoporttal találkozott a polgármester. Az alacsony vízállás a Balaton-átúszást is átrendezi A 44. LIDL Balaton-átúszást július 18-án rendezik, a tó alacsony vízállása mellett, ami az úszást nem befolyásolja, de a szervezők részéről különleges intézkedéseket igényel.   Több bor, hosszabb esték, változatlan hangulat a Rizling, Jazz Fesztiválon Két hét múlva, július 10-én Veszprém óvárosa kicsit kiszakad a megszokott pezsgésből és mintegy önálló faluként szerepel majd a térképeken. Nem először történik ilyen, hiszen az elmúlt másfél évtizedben majdnem minden nyáron felépült a borfalu, hogy teret adjon a hazai és vendégként a legjobb külföldi boroknak és pezsgőknek, na meg persze az igényes, jazzalapú zenének a Rozé, Rizling, Jazz Fesztiválon. A szervezők idén sem ígértek többet, mint a már bizonyított recept, néhány részletében mégis alkalmazkodtak a megváltozott körülményekhez. Félrevezető információkat terjesztenek az aranyosvölgyi építkezés kapcsán Csütörtökön tárgyalta volna a városi közgyűlés az Aranyosvölgybe tervezett ingatlanberuházás egy újabb elemét, viszont Porga Gyula, polgármester elnapolta az őszi ülésszakra ezt a vitát, elsősorban azért, hogy a helyi közéletben megjelent félrevezető és csupán a közhangulat hergelésére alkalmas információkat mindenki megismerhesse és értelmezhesse a fejlesztéssel kapcsolatban. Egy Pannonos kutatásból épül nemzetközi egészségügyi startup Veszprémi egyetemi kutatásból nőtt ki az a nemzetközi piacra készülő egészségügyi startup, amely új segítséget adhat a tüdőrákos betegek kezelésében. A Pannon Egyetemről indult CheMOnitor most fontos mérföldkőhöz érkezett és aláírták a befektetői szerződést.  Mintegy 250 millió forint uniós támogatást kaptak sajátos nevelési igényű gyermekeket ellátó Veszprém vármegyei intézmények Mintegy 250 millió forint uniós forrásból valósult meg az Esélyt a gyermeknek elnevezésű program, amelynek keretében négy Veszprém vármegyei intézmény részesült támogatásban. A projektnek köszönhetően új eszközök és gépjárművek érkeztek az intézményekhez, emellett a pedagógusok továbbképzéseken is részt vehettek. Innovációs hálózatok a turizmusban konferencia 2026. június 12-én a Pannon Egyetem adott otthont az Innovációs hálózatok a turizmusban című szakmai konferenciának. A rendezvény a Visegrádi Alap finanszírozásában megvalósult, innovációs hálózatokkal foglalkozó projekt záróeseménye volt.  Albérlet Veszprémben 2026-ban: ennyit kérnek ma egy átlagos lakásért A nyár közepén ismét felpezsdült a veszprémi albérletpiac. Hamarosan érkeznek a felsőoktatási felvételi ponthatárok, a Pannon Egyetemre készülő hallgatók pedig már most elkezdték keresni a megfelelő lakásokat. A kínálat ugyan folyamatosan változik, egy dolog azonban biztos: az elmúlt évekhez képest ma már jóval mélyebben kell a zsebébe nyúlnia annak, aki Veszprémben szeretne albérletet bérelni.
sport
Strandkézilabda-vb: Irán legyőzésével negyeddöntős a magyar válogatott A magyar férfi strandkézilabda-válogatott biztosította negyeddöntőbe jutását a zágrábi világbajnokságon, mivel 2-0-ra legyőzte Iránt csütörtökön, a középdöntő második fordulójában. Suscsák Máté és Vámosi Georgina az év futsalosai A férfiaknál Suscsák Máté, a nőknél pedig Vámosi Georgina kapta az év legjobb futsalosainak járó elismerést. Férfi kézilabda BL: az első kalapba került a Veszprém Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) nyilvánosságra hozta a 2026–2027-es férfi Bajnokok Ligája csoportkörének sorsolási kalapjait. A magyar bajnok One Veszprém az első kalapból várja a pénteki (11.00) sorsolást. Strandkézilabda-vb: először veszített a magyar válogatott A magyar férfi strandkézilabda-válogatott 2-1-re kikapott csütörtökön Portugáliától a zágrábi világbajnokság középdöntőjének első fordulójában. Az alacsony vízállás a Balaton-átúszást is átrendezi A 44. LIDL Balaton-átúszást július 18-án rendezik, a tó alacsony vízállása mellett, ami az úszást nem befolyásolja, de a szervezők részéről különleges intézkedéseket igényel.   Vb-2026: két csoportkör után Argentína a fő favorit az Optánál A statisztikai elemzéssel foglalkozó brit Opta cég szuperszámítógépe szerint a csoportkör első két fordulója után a címvédő Argentína lépett elő a fő esélyessé az amerikai-kanadai-mexikói közös rendezésű labdarúgó-világbajnokság megnyerésére. Strandkézilabda-vb: Puerto Rico legyőzésével zárta a csoportkört a magyar válogatott A magyar férfi strandkézilabda-válogatott csoportelsőként, a maximális négy ponttal jutott tovább a zágrábi világbajnokság középdöntőjébe, mivel 2-0-ra nyert Puerto Rico ellen szerdán, a csoportkör utolsó fordulójában. Nincs magyar férfi kézilabdázó az EHF álomcsapatában Magyar férfi kézilabdázó nem került be az elmúlt szezon álomcsapatába az európai szövetségnél (EHF). Női kézilabda junior-vb: kiütéses győzelemmel kezdett a magyar válogatott A magyar női junior kézilabda-válogatott 46-10-re verte Tajvant a kínai Csincsungban zajló korosztályos világbajnokság csoportkörének első fordulójában, szerdán. Chema Rodríguez: csalódott vagyok, de elfogadtam a döntést A férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjáról távozott Chema Rodríguez csalódottan vette tudomásul, hogy már nem ő irányítja az együttest, ugyanakkor elfogadta a magyar szövetség döntését.

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.