2024. július 16. Valter
25°C
25°C

Mozsdényi Dávid

Nagyszerű főpróba VEDAC Nagyszerű főpróba Három ország feltörekvő tehetségei, cseh, szlovák és magyar U18-as adtak mérték össze tudásukat a pöstyéni válogatott viadalon. 2024. július 10. 15:37 Három VEDAC-érem a magyar bajnokságról VEDAC Három VEDAC-érem a magyar bajnokságról Meglepetésekkel teli volt a 129. Atlétikai Magyar Bajnokság, amelyből a Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club sportolói is kivették a részüket. 2024. július 4. 15:40 Négy érem, két kvalifikáció VEDAC Négy érem, két kvalifikáció Nagyszerűen szerepeltek a Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club (VEDAC) dobói a nemrégen megrendezett Téli Dobó Országos bajnokságon, ahol nemcsak négy bronzérmet gyűjtöttek, hanem ketten kvalifikálták magukat a Téli Dobó Európa Kupára. 2024. március 6. 10:07 Erős évkezdet atlétika Erős évkezdet A téli dobó magyar bajnokságok előtt főpróbát tartott VEDAC, amely a hagyományos dobóverseny sorozatának első megmérettetése volt idén. 2024. február 27. 22:04 Évadzárón búcsúztak az Eb-bronzérmesek atlétika Évadzárón búcsúztak az Eb-bronzérmesek Szezonvégi hangulatban zajlott a Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club (VEDAC) hagyományos évadzáró dobóversenye, de így is több remek eredménynek lehettünk szemtanúi. 2023. október 17. 15:33 Czeller Gábor érmet szerzett a Szuper Liga döntőjében VEDAC Czeller Gábor érmet szerzett a Szuper Liga döntőjében A Szuper Liga-döntő értékes érmet és számos remek eredményt hozott a VEDAC számára. 2023. szeptember 8. 15:35 Három döntős helyezés világversenyekről atlétika Három döntős helyezés világversenyekről Az idei EYOF-on és az Universiadén is döntős eredményeknek örülhettünk Fertig Fanni, Czeller Gábor és Strigencz Zalán révén. 2023. augusztus 14. 13:50 A 19 éves Kövér Fanni ezüstérmes lett a felnőtt ob-n! atlétika A 19 éves Kövér Fanni ezüstérmes lett a felnőtt ob-n! A 128. Atlétikai Magyar Bajnokságon remek eredményeket értek el a Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club (VEDAC) sportolói.  2023. július 13. 7:47 Dobogón a VEDAC-osok atlétika Dobogón a VEDAC-osok Nagyszerű eredményeket értek el a VEDAC atlétái a Plzenben megrendezett U23, U20 és U18 válogatott viadalon. A versenyzők kemény munkájuk és kitartásuk eredményeként jó teljesítményeket nyújtottak, amelyekre büszkék lehetnek. 2023. június 11. 10:54 Alakul a forma atlétika Alakul a forma Országos összdobó liganapokat tartott a Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club (VEDAC) május utolsó hétvégéjén, mely egyben a szuper és utánpótlás liga első fordulója is volt. 2023. június 7. 7:03 Végigkísértük egy veszprémi diszkoszvető napját VEDAC Végigkísértük egy veszprémi diszkoszvető napját Bekopogok! című videósorozatunkban veszprémi sportolók hétköznapjaiba nyerhetünk bepillantást. A nyitóepizódban a VEDAC diszkoszvetője, Strigencz Zalán látott minket vendégül. 2023. március 30. 18:23 Három érem, két kvóta atlétika Három érem, két kvóta Három bajnoki éremnek és két Európa-kupa-kvalifikációnak örülhetett a VEDAC a téli felnőtt és U16-os dobó országos bajnokságon, melyet a veszprémi egyesület bonyolított le a mögöttünk hagyott hétvégén. 2023. március 11. 11:20 Parádés szereplés Mariborban atlétika Parádés szereplés Mariborban Klubcsúcsot jelentő hét válogatottságot, három aranyérmet és egy világelső dobást hozott a VEDAC számára az U20-as válogatott viadal. 2022. július 19. 9:55 Hárman is döntőztek az Eb-n VEDAC Hárman is döntőztek az Eb-n A Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club (VEDAC) három sportolója is döntőbe jutott Tallinnban az U20-as atlétikai Európa-bajnokságon. Mind a négy fiatal dicséretet érdemel, hiszen helytálltak az erős mezőnyben. 2021. július 19. 11:10
1 2
közélet
Fegyvertelen foglyokat mészároltak le Mohácsnál A mohácsi csata IV. tömegsírjánál idén nyáron megkezdett feltárás is igazolja, hogy mintegy kétezer letérdeltetett foglyot kaszaboltak le szablyával az ütközetet követően. Elkészültek a Herendi Porcelánmanufaktúrában az idei Forma-1-es díjak HEREND mára világelső kézműves luxus porcelánt készítő manufaktúrává vált. Herend nevének hallatán a világon mindenki a tökéletes minőségű luxus porcelánokra gondol, amely Magyarország országimázsának része. Ugyanígy a Forma 1 Magyar Nagydíj szervezői is, akik 2024. évben ismét a Herendi Porcelánmanufaktúrára bízták meg, hogy tervezze meg és készítse el a magyar verseny győzelmi és konstruktőri trófeáit. A csehbányai falunap a generációk ünnepe A nyár egyik legjobban várt eseménye Csehbányán idén is a hagyományőrző falunap volt szombaton, amely a hőség ellenére összehozta a lakosok minden generációját egy felejthetetlen közös ünneplésre. A falu apraja-nagyja összegyűlt, hogy közösen ünnepeljék a helyi kultúrát és hagyományokat, és ezúttal is sikerült egy különleges napot varázsolniuk. Rálőttek Donald Trumpra Donald Trumpot támadás érte Pennsylvania állambeli választási gyűlésén szombaton, a biztonsági személyzet és a hatóságok közbelépése után a republikánus elnökjelöltet védőgyűrűben vitték le a színpadról. Kezdődik a Kékszalag Fesztivál, a nyár legszínesebb hete a Balatonnál A hagyományoknak megfelelően ebben az évben is a júliusi holdtöltéhez legközelebb eső hétvégén rendezik Európa legnagyobb tókerülő viadalát, az 56. Kékszalag Raiffeisen Nagydíjat. A több mint 500 vitorlásból álló mezőny július 18-án csütörtökön reggel rajtol Balatonfüredről, de nem csak a verseny ideje alatt, hanem már július 13-tól, kilenc napon át színes programforgatag várja az érdeklődőket. A jövőben a mostani hőhullámok a gyengébb kategóriába fognak tartozni A jövőben a mostanihoz hasonló hőhullámok a gyengébb kategóriába fognak tartozni - közölte az MCC Klímapolitikai Intézet pénteken. Bérlakásprogram segíti a balatoni régió lakhatási feltételeinek javítását Ötmilliárd forint támogatást nyújt balatoni, önkormányzati tulajdonú szolgálati lakások kialakítására a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium. Orbán Viktor Donald Trumppal tárgyalt Pro Meritis díjjal ismerték el dr. Domokos Endre munkásságát Az oktatás, a kutatás-fejlesztés, valamint a környezetvédelem területén végzett kiemelkedő szakmai munkája elismeréseként Dr. Domokos Endre Gábor részére Pro Meritis érmet adományozott a polgármester. A díjat a Pannon Egyetem Mérnöki Karának csütörtöki diplomaosztóján vehette át. Hétfőn kezdődik a frissen szerződött tartalékosok kiképzése Több mint harminc fiatal – középiskolások, egyetemisták és kadétképzésben részt vevők – írtak alá tartalékos szerződést szerdán a Magyar Honvédség veszprémi toborzó központjában.
sport
Férfi kézilabda junior Eb: győzelem a horvátok ellen A magyar férfi junior kézilabda-válogatott hétfőn 28-25-re legyőzte horvát csapatot a korosztályos Európa-bajnokság alsóházában. Harmadik edzőmérkőzését is lejátszotta a Practical VSC A Practical VSC 2-2-es döntetlent játszott a szintén harmadosztályban szereplő Fradi II. vendégeként az elmúlt hétvégén rendezett felkészülési találkozón. Spanyolország negyedszer Európa-bajnok A spanyol labdarúgó-válogatott immár egyedüli csúcstartóként negyedszer lett Európa-bajnok, miután vasárnap 2-1-re legyőzte a sorozatban második döntőjét elveszítő angol csapatot. Kézilabdázók az olimpián Véget ért Németországban a labdarúgó Európa-bajnokság, de a sportkedvelők nem sokáig fognak unatkozni, ugyanis hamarosan kezdődik Párizsban az olimpia. Balatonfüredről indították útnak a két magyar vitorlázó olimpikont Balatonfüredről, a Kékszalag Port kikötőből indították útnak a két magyar vitorlázó olimpikont, Érdi Máriát és Vadnai Jonatánt vasárnap több utánpótlás korú versenyző és számos érdeklődő társaságában. Sipos Adrián: a védekezés hellyel-közzel jól működött Sipos Adrián szerint hellyel-közzel jól működött az olimpiai kvótás magyar férfi kézilabda-válogatott védekezése a Szlovénia ellen 29-25-re megnyert felkészülési mérkőzésen. Sikeresen körbeért a Fehér Szalag Az MLS Raiffeisen Fifty-Fifty nyerte a Fehér Szalagot, a Classic Round-ot a Pannónia 70-es cirkáló - számolt be a hunsail.hu. Rodríguez: nagyon jó formában vagyunk Chema Rodríguez szövetségi kapitány szerint nagyon jó formában van az olimpiai kvótás magyar férfi kézilabda-válogatott, amely 29-25-re legyőzte Szlovéniát szombaton a győri felkészülési mérkőzésen. Férfi kézilabda junior Eb: a magyar válogatott kikapott Norvégiától A magyar férfi junior kézilabda-válogatott 35-32-re kikapott Norvégiától a korosztályos Európa-bajnokság csoportkörének utolsó fordulójában, szombaton Celjében, így a folytatásban a 9-16. helyért játszhat. Triatlon: a veszprémi Badar Gergő nyerte a rövid távú bajnokságot A férfiaknál Badar Gergő, a nőknél pedig Zelinka Gabriella győzött szombaton a triatlonosok rövid távú országos bajnokságán, Tatán.