Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

téli olimpia

Gyulay Zsolt: elképesztő hangulata volt az olimpiának Milánó 2026 Gyulay Zsolt: elképesztő hangulata volt az olimpiának Nagyon jó hangulatú volt a milánói-cortinai téli olimpia, melyen a magyar csapat a várakozásnak megfelelő, reális eredményt ért el - emelte ki a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) elnöke. 2026. február 24. 13:38 Gyulay Zsolt: minden magyar olimpikon a maximumot nyújtotta Milánó 2026 Gyulay Zsolt: minden magyar olimpikon a maximumot nyújtotta Gyulay Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) elnöke szerint a vasárnap véget ért milánói-cortinai téli olimpián szerepelt magyar sportolók közül mindenki a maximumot nyújtotta, a 16 fős küldöttség pedig tisztességesen helyt állt a játékokon. 2026. február 23. 17:00 Milánó 2026: véget ért a téli olimpia Milánó 2026 Milánó 2026: véget ért a téli olimpia Vasárnap este hivatalosan véget ért a XXV., milánói-cortinai téli olimpia Verona majdnem kétezer éves, római kori amfiteátrumában. 2026. február 23. 7:20 Téli olimpia: szombaton szerepelnek az utolsó magyar versenyzők, köztük a veszprémi Kónya Ádámmal Kónya Ádám Téli olimpia: szombaton szerepelnek az utolsó magyar versenyzők, köztük a veszprémi Kónya Ádámmal A gyorskorcsolyázó Kim Minseok, továbbá a sífutó Büki Ádám és Kónya Ádám személyében szombaton szerepelnek az utolsó magyar versenyzők a milánói-cortinai téli olimpián. 2026. február 20. 21:59 Milánó 2026: Kónya Ádám nem jutott döntőbe a sífutók csapatsprintjében Milánó 2026 Milánó 2026: Kónya Ádám nem jutott döntőbe a sífutók csapatsprintjében A nőkhöz hasonlóan a férfiaknál Kónya Ádám (Veszprémi Sí Egylet) és Büki Ádám sem jutott döntőbe a sífutók szabadstílusú csapat sprintversenyében a milánói-cortinai téli olimpia szerdai napján, párosuk a 26. helyen végzett. 2026. február 18. 12:04 Pavlova: ennél jobban nem csinálhattuk volna Milánó 2026 Pavlova: ennél jobban nem csinálhattuk volna A Pavlova Maria, Sviatchenko Alexei műkorcsolyázó páros női tagja szerint két tökéletes programot futottak partnerével a milánói téli olimpián, melyen negyedik helyen végeztek. 2026. február 17. 6:43 Milánó 2026: negyedik a magyar páros műkorcsolyában Milánó 2026 Milánó 2026: negyedik a magyar páros műkorcsolyában A magyar színekben induló Pavlova Maria, Sviatchenko Alexei negyedik lett a műkorcsolyázók páros versenyében a milánói téli olimpia keddi napján, az aranyérmet a japán Miura Riku, Kihara Rjuicsi duó szerezte meg. 2026. február 17. 6:37 Schmidt Ádám: koncentráltan van jelen az olimpiai hangulat Milánó 2026 Schmidt Ádám: koncentráltan van jelen az olimpiai hangulat Schmidt Ádám sportért felelős államtitkár szerint csak koncentráltan, leginkább a versenyek környékén van igazán jelen az olimpiai hangulat a milánói-cortinai téli ötkarikás játékok helyszínén. 2026. február 13. 19:03 Drámai bukások a női lesiklásban, mentőhelikoptert is riasztottak Milánó 2026 Drámai bukások a női lesiklásban, mentőhelikoptert is riasztottak Több komoly esés is borzolta a kedélyeket a milánói–cortinai téli olimpia női lesikló versenyszámában vasárnap, írja az Index. 2026. február 8. 16:28 Milánó 2026: Kónya Ádám 63. lett 10+10 kilométeres sífutásban Milánó 2026 Milánó 2026: Kónya Ádám 63. lett 10+10 kilométeres sífutásban A nagy esélyes norvég Johannes Hösflot Klaebo nyerte a férfi sífutók Fiemme-völgyben rendezett 10+10 kilométeres versenyét a milánói téli olimpián, a két magyar induló közül a veszprémi Kónya Ádám 63., míg Büki Ádám 68. lett. 2026. február 8. 15:50 Milánó 2026: Kezdenek a magyar sífutók, Kónya Ádám bizonyíthat! Kónya Ádám Milánó 2026: Kezdenek a magyar sífutók, Kónya Ádám bizonyíthat! Vasárnap a második versenynapon rendezik a milánói-cortinai téli olimpia egyik leginkább várt számát, a női lesiklás, illetve a magyarok is megkezdik a szereplésüket a két férfi sífutó, Büki Ádám és Kónya Ádám révén. 2026. február 8. 10:30 Milánó 2026: Tomba és Compagnoni, valamint Goggia gyújtotta meg az olimpiai lángot Milánó 2026 Milánó 2026: Tomba és Compagnoni, valamint Goggia gyújtotta meg az olimpiai lángot Három alpesi síző, Alberto Tomba és Deborah Compagnoni Milánóban, illetve Sofia Goggia Cortina d'Ampezzóban gyújtotta meg az olaszországi téli ötkarikás játékok lángját. 2026. február 7. 8:10 Az olasz kultúrát és történelmet bemutató műsorral megkezdődött a téli olimpia Milánó 2026 Az olasz kultúrát és történelmet bemutató műsorral megkezdődött a téli olimpia Megkezdődött a XXV. téli olimpia pénteken, a február 22-ig tartó játékokat hivatalosan Sergio Mattarella olasz elnök nyitotta meg a milánói San Siro Stadionban. 2026. február 7. 7:59 Milánó 2026: pénteken két helyen is fellobban a láng Milánó 2026 Milánó 2026: pénteken két helyen is fellobban a láng Pénteken este, a világ egyik leghíresebb futballstadionjában, a San Siróban sorra kerülő nyitóünnepséggel hivatalosan is megkezdődik a XXV. téli olimpia, amelynek Milánó és Cortina d'Ampezzo ad otthont. 2026. február 6. 13:37
1 2 3 4
közélet
Második világháborús bomba került elő Gyulafirátóton Második világháborús szovjet bomba került elő a Veszprémhez tartozó Gyulafirátóton, a Felső újsoron - közölte a Magyar Honvédség tűzszerész ügyelete vasárnap délután az MTI-vel. Sokoldalú kádártai dadust díjaztak Fekete Valéria, a kádártai Ficánka Tagóvoda dadusa kapta idén a Dévai Bíró Mátyás-díjat, amivel a településért végzett áldozatos munkát ismeri el a város. A díjazott viszont nem csak a kisgyermekekért végzett munkájával érdemelte ki az elismerést, ennél még több civil szerepben helyt állt az évek alatt. Nemes cél: boldogabbá tenni a gyerekek egy napját… A Veszprémi Motoros Egyesület (VME) – kapcsolódva a gyermeknaphoz –lakásotthonokba, állami gondozásban élő gyerekekhez ajándékokkal látogatott el a közelmúltban. A dózsavárosiak kijelölték az utat: irány a nyár! A dózsavárosiak mindig találnak mindig találnak alkalmat arra, hogy közösen ünnepeljenek valamit, vagy egyszerűen jó hangulatban találkozzon Veszprém egyik legnagyobb városrészének lakossága. Olykor a nyár végével annak elbúcsúztatása miatt, de két éve már a legmelegebb évszak beköszöntekor is összejönnek. Pont, mint szombaton a jégcsarnok mellett. Ilyen búcsúztatásra nem számított Gasper Marguc Szombat délután a semmiből egyszer csak felhangzott a veszprémi kézilabdaszurkolók rigmusa a Kossuth utca közepén: „Üres a hordó, repül a korsó, mindenki fekszik az alkoholtól…” Nem spontán flashmobról volt szó – egy gondosan megtervezett és annál meghatóbb gesztus volt ez a szurkolók részéről, amikor meglepték a családja körében süteményező Gasper Margucot, aki tizenkét év után búcsúzik el a veszprémi meztől. Mérgezés miatt kerültek a veszprémi kórházba a gyerekek Kórházi ápolásra és gyomormosásra volt szüksége négy Veszprém vármegyei gyermeknek, miután a gyanú szerint mérgező növény, az aranyeső borsóra emlékeztető terméséből ettek. A szülőket fokozott óvatosságra intik. Az európai uniós migrációs paktum ellen tüntettek Az Európai Unió migrációs paktumának elutasítását követelték tüntetők jobboldali influenszerek által szervezett demonstráción pénteken Budapesten. A tudomány beköltözött a Kossuth utcára – megnyílt az MTA interaktív vándorkiállítása Veszprémben Aki a következő hetekben végigsétál a Kossuth utcán, könnyen belefuthat valamibe, amire talán nem számítana egy belvárosi séta során: a Magyar Tudományos Akadémia történetébe. A Posta előtti téren nyílt meg ugyanis a „Mozgásban a tudomány” című interaktív vándorkiállítás, amely az Akadémia fennállásának 200. évfordulója alkalmából indult országjáró útjára. Egy estére sportpályává változik Veszprém Miután márciusban a Kihívás Napján több ezer veszprémi bizonyította, hogy a városban komoly ereje van a közösségi mozgásnak, júniusban újabb alkalom érkezik arra, hogy együtt mozduljunk meg. Június 12-én Veszprém is csatlakozik a Mozgás Éjszakája országos programsorozathoz, amelynek keretében egészen éjfélig várják a sportolni vágyókat az Erzsébet-ligetben és a város, valamint a régió számos másik pontján. Hétpecsétes titok a jövő évi veszprémi tájfutó világbajnokság versenypályája Veszprém és térsége 2027 augusztusában a nemzetközi tájfutó sportélet fókuszába kerül – jövő augusztusában rendezik a tájékozódásifutó-világbajnokságot a térségben, aminek hivatalosan is megalakult a szervezőbizottsága. Bár az előkészületek már elindultak, a legfontosabb részletet, a pontos versenypályák helyszíneit szigorúan őrzik, hogy mindenki valóban egyenlő esélyekkel indulhasson.
sport
Monacói Nagydíj - Antonelli sorozatban ötödször nyert, Russell újfent nem szerzett pontot A világbajnoki pontversenyt vezető Andrea Kimi Antonelli, a Mercedes olasz pilótája nyerte a Forma-1-es Monacói Nagydíjat vasárnap Monte-Carlóban, sikerével pedig 66 pontra növelte az előnyét. MotoGP: megint Márquez nyerte a Magyar Nagydíjat a Balatonnál A tavalyihoz hasonlóan idén is a kategóriában hétszeres világbajnok, címvédő Marc Márquez nyerte a gyorsaságimotoros-vb Magyar Nagydíját vasárnap a Balaton Parkban. Sallai és Kerkez sem léphet pályára Debrecenben Sallai Roland és Kerkez Milos sem léphet pályára a magyar labdarúgó-válogatottban kedden a kazah csapat elleni felkészülési mérkőzésen Debrecenben. Női európai ifjúsági kézilabdaliga: a Debrecen nyerte a döntőt A Debrecen hosszabbítás után 41-39-re legyőzte a román CSM Bucuresti-et a női európai ifjúsági kézilabdaliga vasárnapi fináléjában, a budapesti négyes döntő második játéknapján. Ilyen búcsúztatásra nem számított Gasper Marguc Szombat délután a semmiből egyszer csak felhangzott a veszprémi kézilabdaszurkolók rigmusa a Kossuth utca közepén: „Üres a hordó, repül a korsó, mindenki fekszik az alkoholtól…” Nem spontán flashmobról volt szó – egy gondosan megtervezett és annál meghatóbb gesztus volt ez a szurkolók részéről, amikor meglepték a családja körében süteményező Gasper Margucot, aki tizenkét év után búcsúzik el a veszprémi meztől. Női kézilabda BL: a Brest legyőzésével döntőben a címvédő Győr A címvédő Győri Audi ETO KC 31-30-ra nyert a francia Brest Bretagne ellen a női kézilabda Bajnokok Ligája budapesti négyes döntőjének szombati második elődöntőjében. Női kézilabda BL: a két magyarral felálló Metz az első döntős Elsőként a két magyar játékossal felálló francia Metz HB jutott elsőként fináléba a női kézilabda Bajnokok Ligájában, miután a budapesti négyes döntő nyitó találkozóján 32-27-re legyőzte a román CSM Bucuresti együttesét. Női futsal: az idény legjobbjait díjazta a VESC A női futsal NB II nyugati csoportjában harmadik helyen záró VESC legjobbjait díjazták az együttes péntek esti szezonzáró ünnepségén. Premier League: Szoboszlaié a szezon legszebb gólja a Liverpoolnál Szoboszlai Dominik Arsenalnak lőtt szabadrúgásgólját választották a szezon legszebb találatának a Liverpool labdarúgócsapatának szurkolói. MotoGP: Marc Márquezé a pole a Balaton Parkban A címvédő Marc Márquez, a Ducati spanyol versenyzője szerezte meg a legjobb rajthelyet a MotoGP kategóriában a gyorsaságimotoros-világbajnokság Magyar Nagydíjának szombat délelőtti időmérő edzésén a Balaton Parkban.

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.