Március 1-jén 18 órától Gelencsér András, az MTA és a Pannon Egyetem Levegőkémiai Kutatócsoportjának vezetője Megszívjuk? – A levegőszennyezés és következményei címmel tart előadást az egyetem Polinszky-termében.
Az emberiség évente közel annyi szén-dioxidot lélegez ki, mint amennyit a járművek kibocsátanak. Vajon az következik-e ebből, hogy hagyjuk abba a lélegzést, de különösen a sportolást, vagy az, hogy felesleges aggódnunk a fosszilis energiahordozók égetéséből származó kibocsátás miatt? A légköri nyomgázok koncentrációja az ember megjelenése előtt is sokszor jelentősen változott. Mit számít tehát e gázok koncentrációjának jelenleg mérhető folyamatos növekedése? Nem képtelenség-e, hogy a Föld elképzelhetetlenül hatalmas energiaháztartását az ember a levegő szennyezésén keresztül érzékelhetően befolyásolni tudja? A természet mindent megold, ahogy évmilliárdok óta teszi. De mi lesz velünk? – Ezekre a kérdésekre (is) megkaphatja a választ, aki ellátogat az ingyenes rendezvényre, de előtte regisztrál a mindentudas.hu oldalon.
A Magyar Telekom és a Magyar Tudományos Akadémia által alapított Mindentudás Egyeteme közel négy év szünet után, a Norvég Alap támogatásával, megújult szerkezettel és a tudomány újdonságaival tér vissza az előadótermekbe és a képernyőkre. A 16 előadást Budapesten és hat vidéki egyetemi városban hallgathatják meg az érdeklődők, a témákhoz kapcsolódó 48 televíziós műsort pedig a Magyar Televízió sugározza majd tavasztól. Az új sorozat előadásai a mindentudas.hu honlapon követhetők, és ugyanitt lehet regisztrálni az előadások nyilvános televíziós felvételén való részvételre is.