Jó néhány változást eszközöltek már az idei programtervben, de így is csak félig mondható saját évadnak a 2007-es. Gyrekdarabnak a Zsuzsika hangját hozták el Fehérvárról, a Háztűznéző helyett Bereményi Géza megrendezte az Indul a bakterházat, melyet a mai napig telt házzal játszik a színház. A Bakterház és az Én és a kisöcsém, épp a nagy sikerre való tekintettel átcsúszik a jövő évadba is.
Az új ötleteket, s talán populárisabb előadásokat jól fogadta a közönség. Január elseje és május 31-e között kétszeresére nőtt az előadások, de a nézők száma is. Ezzel mintegy 8 millió forinttal sikerült túlszárnyalni a tervezett bevételt. Még így is kevés az előadás – mondta Bujtor – ezt a színházat nem ennyi bemutatóra tervezték. Példaként említette Sopront, ahol egy évben 256-szor játszik a színház. Nem ez a cél, de meg kell találni az arany középutat, - jelentette ki a teátrum igazgatója. Beszélt arról is, hogy 8-12 millió forintot terveznek felújításra, amit már nem lehet tovább halogatni. 1988 óta esetleg kisebb simítások történtek, ma rossz az akusztika, beázik a tető, a színészházról nem is beszélve, mely egy komplett rekonstrukciót igényelne. Ez csak álom marad, egyelőre szobáról szobára haladnak a felújítással. Megújul viszont a művészbejáró, a folyosó, az irodák és az öltözők, hogy emberibb körülményeket tudjanak biztosítani a színészeknek. Az akusztika javítása érdekében Bujtor István a színház korábbi 1988-as belsőépítészével, Szenes Istvánnal tárgyal. Változás lesz továbbá, hogy a pénztárat betelepítik az előcsarnokba, a színház oldalában lévő szobába beköltöztetik a szervezőirodát, ezzel közel 3 millió forintot tudnak megspórolni.
Áldozó Tamás, a megyei önkormányzat képviselője emlékeztetett arra, hogy a kilencvenes években még országos híre volt Veszprém színházénak. Majd jöttek a nehéz évek, a nagy viharok, amik megtörték a színház fényét, ami az utóbbi években komoly aggodalmakra adott okot. Most örülnek annak, úgy tűnik a felelős fenntartó felelős vezetőkre talált. Nyugalom költözött a színházba, így méltón ünnepelhetik a századik évfordulót. A jubileum kapcsán Áldozó elmondta, hogy mélyen a zsebébe kell majd nyúlnia a megyének, de reméli ehhez a Veszprém város önkormányzata is hozzájárul majd. Debreczenyi János erre a lehetőségekhez mérten ígéretet is tett. A polgármester arra is felhívta a figyelmet, hogy a színházkertet haladéktalanul rendbe kell tenni, mert méltatlan a nevére. Ahogy Debreczenyi János fogalmazott, az ocsmány kertmozit már lebontották, most rendezni kell a növényzetet, a világítást és a kerítést. Ez utóbbin már dolgoznak, még az idén teljesen elbontják a fémkerítést és kiépítik a kőből készült újat.
Eperjes Károly ismertette a követező évadtervet. Mint mondta, nem lesz könnyű a repertoár. Bemutatják a 2005-ös budapesti Pro Urbe-díjas Bulgakov drámát, az Álszentek összeesküvését, Moliere címen, Valló Péter megrendezi az Édes Annát, Bujtor pedig az elmúlt 20 év egyik legsikeresebb drámáját, a Kakukkfészket. De Veszprémben rendez jövőre Bereményi Géza és Szinetár Miklós is. A felhozatal művészi, izgalmas és sokszínű lesz szeptembertől. Ha ezt a közönség fogadja, akkor 2-3 éven belül méltók lehetünk a nagy elődökre, ha nem, akkor bajban vagyunk, mondta a művészeti vezető.
Az évadzárón a szakszervezet részéről Tóth Attila köszöntötte és jutalmazta a színház kitartó dolgozóit, akik 5, 10, 15, 20, illetve 30 éve szolgálják a művészetek. Tóth Attila is megerősítette a vezetést, mint mondta, egy éve még borúsabban látta a jövőt. Majd átadták az idei Petőfi és Latinovits díjat is. A Petőfi-díjra minden évben a közönség adhatja le szavazatait, a Latinovits-díj esetében pedig a szakma választja ki a kitüntetésre legérdemesebb színházi dolgozót. Nem kifejezetten művészt, hanem a színház bármely alkalmazottját, hiszen ahogy Latinovits Zoltán mondta, a színházi végtermékben, az előadásban mindenkinek a munkája benne van a büféstől a jegyszedőig. Az idei évben mind a Petőfi-díjat, mind pedig a Latinovits-díjat egy azon színművész, Kőrösi Csaba kapta, aki az idei évadban 6 előadásból négyben játszott főszerepet.
A színház vezetése az évad zárásával 5 színésztől vált meg. Közülük ketten, Németh Judit és Szerémi Zoltán önszántukból távoznak, szeptembertől mindketten Jordán Tamás szombathelyi társulatát erősítik. Ónodi Gábor, Subi Zoltán és Trimfuj Mihály szerződést nem hosszabbították meg.