Egyebek mellett a horkolás veszélyeire hívja fel a figyelmet az Alvás világnapja alkalmából a Magyar Alvásdiagnosztikai és Terápiás Társaság. A társaság szerint szívinfarktust és stroke-ot, vagyis agyi infarktust is okozhat az éveken át tartó horkolás, amely az alvászavar egyik tünete lehet.
Becslések szerint a népesség legalább egyharmada szenved álmatlanságban. Az alvászavart több tényező is okozhatja, például a stressz, túlhajszolt életmód, munkahelyi vagy családi problémák, a nem megfelelő alvókörnyezet. A nem kényelmes fekhely, zaj, erős fény, horkolás mind-mind közrejátszanak a kialvatlanságban. A Magyar Alvásdiagnosztikai és Terápiás Társaság célja a különféle alvászavarok, alvásbetegségek kivizsgálása, az alvásbetegségek következményeinek, szövődményeinek megelőzése. A társaság bízik abban, hogy az Alvás világnapja jó alkalom eloszlatni a tévhiteket.
A társaság közleménye szerint sokan úgy gondolják, hogy a horkolás nem betegség, csupán amolyan "férfias dolog". Pedig a horkolás a légzésünk zavarának hallható figyelmeztetése. A tartósan fennálló szaggatott horkolás a garat elzáródását jelzi, amit kezelni kell, hiszen ha éveken keresztül tart, az szív- és agy érrendszeri betegségeket okozhat, akár magas vérnyomást, szívinfarktust és sztrókot is előidézhet.
Az alvászavarokkal küszködők Magyarországon öt alváslaboratóriumban, Budapesten, Debrecenben, Pécsen, Szegeden, Szombathelyen kaphatnak segítséget. A laboratóriumokban megfigyelik a betegeket és így részletes kimutatást kapnak az agy tevékenységeiről, az esetleges problémákról, amelyek szakemberek segítségével kezelhetők.