A konferencia célja a természet- és műszaki tudományok népszerűsítése volt a tehetséges középiskolás diákok körében. A diákok az ország minden pontjáról, összesen 21 iskolából érkeztek, felkészülésüket 24 pedagógus támogatta.
A diákok ez évben is három területen mérték össze tudásukat. A saját kutatómunka bemutatása kategóriában pénteken a Tudomány a környezetért szekcióban, és szombaton a Technológiák a környezetért szekcióban összesen 12 intézmény 30 diákja 17 előadással vett részt. A kémia feladatmegoldó verseny harmadik, záró fordulójában 15 diák mérte össze tudását az elméleti és laboratóriumi feladatok megoldása során. A junior mérnökverseny döntőjébe jutott négy csapat, a kreatív építési feladat megoldása mellett környezetbarát, zenés-táncos szórakozóhely megvalósítására vonatkozó terveit mutatta be.
A saját kutatómunka bemutatása kategória Tudomány a környezetért szekciójában Simon András, a sárvári Tinódi Sebestyén Gimnázium és Idegenforgalmi, Vendéglátói Szakképző Iskola 11. évfolyamos diákja bizonyult a legjobbnak. Második helyezést ért el Marschall Bence, a tatai Eötvös Gimnázium 11. évfolyamos tanulója. A szekció harmadik legjobbja a veszprémi Lovassy László Gimnázium 10. évfolyamos tanulója, Lovas Réka lett. A különdíjat Papp Tibor, a zalaegerszegi Zrínyi Miklós Gimnázium diákja vihette haza.
A saját kutatómunka bemutatása kategória Technológiák a környezetért szekciójában a gödöllői Premontrei Szent Norbert Gimnázium 12. évfolyamos triója: Répai Attila, Kerekes Dávid, Mórász Bálint bizonyult a legeredményesebbnek. A második helyezést a sümegi Kisfaludy Sándor Gimnázium tanulója, Szalai Zsófia szerezte meg. A harmadik legjobb előadást Kadlecsik Ármin és Suhai Kristóf 9. évfolyamos diákok adták elő a tatai Eötvös József Gimnáziumból. A szekció különdíját a Kecskeméti Református Gimnázium 11. évfolyamos két tanulója, Jakubik Regina és Bárdos Máté tudhatja magáénak.
A kémia feladatmegoldó verseny I. kategóriájában a budapesti Eötvös József Gimnázium 10. évfolyamos diákja, Szabó Dániel érte el a legmagasabb pontszámot, őt követi Pácsonyi Márton, a zalaegerszegi Zrínyi Miklós Gimnázium szintén 10. évfolyamos tanulója. A kategória harmadik és különdíja a tatai Eötvös József Gimnázium tanulóihoz, Kovács Biankához és Elekes Mártonhoz került. A II. kategória győztese az ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnáziumának 11. évfolyamos diákja, Sebő Anna lett. Második helyezést ért el a veszprémi Lovassy László Gimnázium 12. évfolyamos tanulója, Fertig Dávid. Harmadik legjobbként szerepelt Kollár Eszter, a kecskeméti Katona József Gimnázium 11. évfolyamos diákja.
A junior mérnökverseny győztes csapata a dunaújvárosi Rudas Közgazdasági Szakközépiskola CD- csapata, Marczona Kitti, Takács Tímea, Körmendi Ákos, Szöböllödi Márk lett; másodikként a zirci III. Béla Gimnázium csapata: Bagi Zsófia, Hertner András, Scheffer Zoltán végzett. A harmadik díjat a Rudas Közgazdasági Szakközépiskola „A Rudas mérnökei” csapata – Tóth Mariann, Vass Gyöngyvér, Molnár Ádám, Németh Péter Krisztián – vihette haza.
A Pannon Egyetem Föld- és Környezettudományi Tanszéke, a Magyar Tudományos Akadémia Veszprémi Területi Bizottságának Környezet- Föld és Energetikai Szakbizottsága, valamint a Magyar Kémikusok Egyesülete 2003-ban rendezte meg az első Középiskolai Környezettudományi Diákkonferenciát. A konferencia megálmodója és létrehozója dr. Hlavay József egyetemi tanár, a Föld- és Környezettudományi Tanszék vezetője volt. 2005-ben bekövetkezett tragikus halála óta – emléket állítva oktatói, nevelői munkásságának – a diákkonferencia az ő nevét viseli.
A rendezvény a TÁMOP 4.2.3/08/01 Tudományos eredmények disszeminációja és tehetséggondozás a minőségi képzésért a Pannon Egyetemen projekt keretében az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósult meg.