Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Felhőalapú intelligens szolgáltatás

2011. március 30. 18:46 // Forrás: Pannon Egyetem
A Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Karának március 30-án rendezett konferenciáján a legújabb felhőalapú technológiákat mutatták be.

Az Innovációs Konferencia fő témája a „cloud computing”, azaz a „számítási felhő” alapú, jövőbe mutató megoldások voltak. A Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Kar működési modelljében kiemelt szerepet kap a kutatás-fejlesztési tevékenység, a konferenciával fórumot biztosít a legújabb eredmények bemutatására, a tudomány és az ipar együttműködését segíti elő. Az élenjáró technológiák rangos nemzetközi cégei szerepeltek a programban. A felhőalapú intelligens szolgáltatási lánc az informatika, a távközlés és az optimalizáció együttműködésével valósítható meg, egy újfajta minőség létrehozásán dolgozunk, hangsúlyozta nyitóbeszédében dr. Friedler Ferenc, a Műszaki Informatikai Kar dékánja.

A minőség és a hatékonyság növekedése, valamint a költségek csökkentése is elérhető a legújabb technológiák alkalmazásával. A karon öt kutató-fejlesztő központban folytatnak innovációs tevékenységet, az egészségügyi informatika, logisztika, információbiztonság, a nanotechnológia területén, valamint az IBM-mel együttműködve. Az IBM operatív igazgatója, Pongrácz Ferenc előadásában hangsúlyozta, a Műszaki Informatikai Karral több területen együttműködnek, úgy mint az üzleti analitika és optimalizálás, valamint egyetemi és önkormányzati felhőalapú megoldások kifejlesztésén dolgoznak.

Miletics Pál, a Telenor Digitális Magyarország Programjának vezetője előadásában kiemelte, Veszprém megye élenjár a fejlesztésekben, mintamegyeként, nagy mértékű költségcsökkentést is elérhetnek innovatív megoldások alkalmazásával.

A felhőalapú szolgáltatások könnyen hozzáférhetőek, arról sem kell tudnunk, hogyan jut el hozzánk. A felhasználó számára előnyösek, hiszen nem kell beruháznia és üzemeltetnie, a szolgáltató pedig szabadon választhatja meg a megvalósításhoz szükséges erőforrásokat. Tudományos szempontból kiemelten fontosak, mert új távlatokat nyitnak az információs rendszerek tudományos igényű optimalizálása előtt, amellyel azok így a korábbinál sokkal ésszerűbben tervezhetők.

A hatékonyságnövelés eszközeit mutatta be előadásában dr. Bertók Botond, a Műszaki Informatikai Kar egyetemi docense is. Felhő alapon az informatikai szolgáltatások is infrastruktúrává válnak, a matematikai programozás és a mérnöki gyakorlat az infrastruktúraszolgáltatások optimalizálására alkalmazható, a jármű hozzárendelés és pénzügyi tranzakciók hatékonysága növelhető. A felhőalapú IT rendszerek kutatása az üzleti folyamatok modellezésére, elemzésekre és informatikai biztonsági fejlesztésekre irányul a karon. Ipari szempontból tekintve tehát elérkezett az intelligens szolgáltatások korszaka - hangzott el az előadásokon- az egészségügy, a fogyasztásmérés, közlekedés, mérés és az elektronikus közigazgatás területén, ahol a felhasználót egy olyan intelligens infrastruktúra veszi körül, amely az eddigieknél magasabb szintű, komplexebb funkciókra képes, a megvalósításhoz a felek együttműködése szükséges.

A szakemberek elmondták, a felhőalapú rendszerek abban segítenek, hogy leveszik az ügyfél válláról a helyi telepítés, karbantartás, frissítések, biztonsági-menedzsment napi gondját. Továbbá könnyebben integrálják a felhasználó igényeihez jobban alkalmazkodó eszközöket (pl. mobiltelefon, M2M szenzorok). A felhőalapú rendszerekkel növelhető és kiszámítható a profit, a biztonság, a robusztusság és a fenntarthatóság.

vehir.hu
további cikkek
Középpontban a környezeti nevelés Pannon Egyetem Középpontban a környezeti nevelés A Pannon Egyetemen 2022 óta fut a Tématerületi Kiválósági Program 2021 keretében a Nemzeti Kutatások alprogram, amely a környezettudatos életmóddal kapcsolatos társadalmi és nyelvi attitűdök vizsgálatát veszi górcső alá online szövegek és kérdőíves felmérések alapján. A projekt 2025 végéig tart. 2024. december 19. 18:19 Digitális eszközökkel a jövő oktatásáért: laptopokat kaptak az 5. és 9. évfolyamos diákok Digitális eszközökkel a jövő oktatásáért: laptopokat kaptak az 5. és 9. évfolyamos diákok Újabb lépést tett a magyar oktatási rendszer a digitalizáció felé: immár negyedik alkalommal osztottak ki számítástechnikai eszközöket az iskolások számára kormányzati támogatásból. A program keretében országszerte 125 ezer laptopot kaptak az 5. és 9. évfolyamos tanulók, amelyek tabletként is funkcionálnak. A diákoknak csupán igényelniük kellett a gépeket, és mindenki, aki jelentkezett, meg is kapta az eszközt. 2024. november 28. 12:20 Mestereket avattak az Iparkamarában közélet Mestereket avattak az Iparkamarában Huszonégyen vehették át mesterlevelüket kedd délelőtt a Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara rendezvénytermében. 2024. november 26. 14:29 125 éves a herendi iskola közélet 125 éves a herendi iskola Fennállásának 125. évfordulóját és az új épület felavatásának félévszázados jubileumát ünnepelte pénteken a Herendi Német Nemzetiségi Általános Iskola. 2024. november 16. 14:51

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.