A Magyar Jazz Quartet a magyar jazztörténet egyik legjelentősebb formációja. Eredeti felállásban egyetlen lemezük jelent meg, a New Age, amely minden idők egyik legnagyobb példányszámban eladott hazai jazzkiadványa. Muzsikájukat az energikus, erős szólók mellett a megkomponáltság, a markáns ritmusalap, valamint a dallamosságból fakadó befogadhatóság jellemzi. A zenekar tagjai a hazai és a nemzetközi jazzélet közkedvelt és keresett művészei, ezért a formáció ritka fellépései valódi zenei csemegének számítanak.
Szakcsi Lakatos Béla arról álmodozva kezdett kilencéves korában zongorázni, hogy híres zeneszerzővé és a klasszikus zene jeles interpretálójává válik. Elvégezte a Bartók Béla konzervatóriumot, megismerkedett a jazzel, és ez az élmény elterelte további klasszikus zenei tanulmányaitól. Szakcsi a hatvanas évek közepén már saját zenekaraival mutatkozott be. LDL nevű triójával a Magyar Rádió versenyén megosztott első díjat kapott, 1970-ben Pege Aladár kvartettjével pedig a Montreux-i Jazzfesztivál II. díját nyerte el, s ezzel megnyíltak előtte a nemzetközi jazz-színtér kapui is.
Szakcsi Lakatos Béla
A hazai jazztörténetben Szakcsinak elévülhetetlen szerepe volt a fúziós jazz térnyerésében. A hetvenes évek kezdetétől tizenkét éven át tanított a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola jazz-zongora szakán, ahol Keith Jarrett, Chick Corea és Herbie Hancock példája alapján a klasszikus zene és a jazz összefonására (ötvözésére) is hangsúlyt fektetett. Ennek keretében kezdte újra tanulmányozni Bach, Bartók, Sztravinszkij, Schönberg és Webern műveit. Otthonosan mozog valamennyi zenei műfajban.
A magyar zenei társadalom megítélése szerint Csepregi Gyula Magyarország "vezető szaxofonosa". A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem volt tanáraként, közel húsz éves tanári működésének következtében a ma hallható, s szintén hírnevet szerzett fiatalabb szaxofonos nemzedék számos jeles képviselője az ő tanítványaként kezdte pályáját. Egyre több nemzetközi sikert könyvelhet el magának.
Csepregi Gyula
Csepregi Gyula Magyarország leginkább szívhez szóló szaxofonosa, akinek csodálatos játékában a kiváló technikai tudás mellett az érzelmek legszélesebb skálája is megjelenik.Az ötszörös Emerton-díjas, kétszeres Nívódíjas művész többször részesült nemzetközi elismerésben is, úgymint a Hágai Fesztivál különdíja vagy a Finn Rádió Nívódíja, illetve a Norvégiában megrendezett EBU Fesztivál "Kiemelkedő szólista" díja. Évekig volt tagja egy nemzetközi "All Stars" zenekarnak, amelyben világhírű partnerei a neves Mike Stern gitáros, a híres Spyro Gyra zenekarból ismert Dave Samuels vibrafonos, a többszörös Grammy-díjas Yellow Jackets zenekar alapítója, Russel Ferrante zongorista és a legendás Weather Report együttes dobosa, Alex Acuna voltak. Twin Lines Project néven adtak koncerteket világszerte.
Vasvári Pál basszsugitáros a hazai jazzélet egyik legszimpatikusabb, legsokoldalúbb, legtermékenyebb alakja. Szimpatikus, mert mindenféle felhajtás nélkül kiváló minőségű produkciókat hoz létre a legkülönfélébb stílusok és műfajok határmezsgyéin kalandozva, fáradhatalan szervezőkészséggel, a legkitűnőbb hazai és nemzetközi dzsesszelőadók táraságában.
Vasvári Pál
Kőszegi Imre sokoldalú jazz dobos. Nem csak muzsikus és zeneszerző, hanem pedagógus is, emellett hosszú ideig a Magyar Jazz Szövetség elnöke volt. Első saját együttesét 1975-ben alapította, amely a Rhythm and Bass nevet viselte. A különleges felállás Kőszegi munkáját dicséri, hiszen az együttes két fafúvósból, egy dobosból és egy ütősből állt.
Kőszegi Imre
Kőszegi Imre sodró ritmusaival, vérbő tempójával hozza lázba a közönséget. Számos zenésszel muzsikált együtt pályafutása során: Larry Coryell, Steve Grossman, Bireli Lagrene, Trilok Gurtu, Teddy Wilson és Frank Zappa. Mint a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem jazz tanszakának tanára, sok fiatal zenésszel koncertezik együtt. A művészt a magyar jazz életben való kiemelkedő teljesítményéért Lyra-díjjal, Emerton-díjjal, valamint a Magyar Köztársaság Érdemrend Tisztikeresztjével tüntették ki.
A Pannon Egyetem B épületének aulájában a Zenei Csemegék programsorozatnak köszönhetően április 5-én, 19 órai kezdettel lesz látható a Magyar Jazz Quartet.
Belépő: 1000 forint