A Finn Oktatási és Vállalkozásfejlesztési Sikerprogram keretén belül a Pannon Egyetemmel létrejött együttműködés során a Finnországból érkezett résztvevők egy nemzetközi konferencia keretében foglalják össze a vízgazdálkodás, hulladékkezelés, megújuló energiaforrások, illetve az éghajlatváltozás kihívásait, megoldásait.
A Finn Oktatási és Vállalkozásfejlesztési Sikerprogram március 1. és november 1. között tartja meg F.E.C. tanfolyamát, melynek során a résztvevők nemzetközi környezetvédelmi projektek felelősségteljes lebonyolítását sajátítják el. A partnercégek gyakorlati munkahelyet biztosítanak a kurzus résztvevőinek, akik kereskedelmi, műszaki, illetve természettudományos felsőfokú végzettséggel, valamint nemzetközi tapasztalattal is rendelkeznek. A tanfolyam Helsinkiben indult, most érkeztek a három hetes magyarországi kurzusra.
dr. Rudner Edina
– A program segítségével munkanélkülieket segítünk munkához jutni a környezetvédelem területén. A magyarországi képzés során megismerkednek a résztvevők a közép-európai környezetvédelmi helyzettel, valamint szó lesz arról is, hogyan tudnak az új uniós országok megfelelni a környezetvédelmi követelményeknek. A Pannon Egyetemmel próbáljuk felvázolni, milyen együttműködési lehetőségeket látunk. Célunk, hogy az oktatási programot Magyarországon meghonosítsuk – mondta el az EVAK képviseletében dr. Rudner Edina projektmenedzser.
dr. Kristóf János
– Az a modell, melyet a finnek megvalósítottak, és sikeresen használnak, átültethető a Pannon Egyetem felnőttoktatási gyakorlatába. Számunkra azért fontos, mert ez gyakorlatiasabb képzés, mint amit jelenleg mi biztosítani tudunk. Egy együttműködésnek természetesen további előnyei is vannak, hiszen megvan a lehetősége, hogy uniós pályázatokat adjunk be a finn partnerekkel közösen a környezetvédelem és a megújuló energiaforrások területén – fogalmazott dr. Kristóf János rektor-helyettes.