A Pannon Egyetem szervezésében került sor a „Technológiai transzfer folyamatok és lehetőségek a Közép-dunántúli Régióban” című konferenciára április 6-án a „B” épület konferenciatermében. A rendezvény célja a párbeszéd megindítása, az innovációs folyamatok példákon keresztül történő bemutatása annak érdekében, hogy a meghívott vállalkozások megismerhessék a K+F műhelyekben folyó munkákat, az Új Széchenyi Terv biztosította lehetőségeket és a bekapcsolódás lépéseit, várható eredményeit.
A konferencián az egyetem és Veszprém Megyei Jogú Város Önkormányzatának vezetői számoltak be a kutatási, fejlesztési folyamatokról, az innovációs lehetőségekről és a gazdaságfejlesztési célkitűzésekről.
Dr. Sugár Péter, a Pannon Egyetem stratégiai igazgatója mutatta be az oktatási intézmény innovációs termékeit, a kkv-k kapcsolatait és lehetőségeit. Az egyetem az elmúlt években több pályázaton vett részt, melyek a kutatás-fejlesztés-innovációt szolgálják, mondta. Bemutatta a nagyobb pályázatokat és a karokon folyó kutatásokat.
Veszprém város gazdaságfejlesztési célkitűzéseiről Brányi Mária alpolgármester tartott előadást, többek között ismertette a város gazdasági programját. – A célokhoz, melyeket kitűztünk, megfelelő tudásbázis áll rendelkezésünkre. A város turisztikai látványosságait eddig szűklátókörűen értelmeztük, nem fektettünk hangsúlyt a Balatonra és a Bakonyra. A jövőben törekednünk kell a népesség megtartására és a munkahelyteremtésre. Az egyetem fiatal végzőseinek itt kell elképzelni jövőjüket – fogalmazott az alpolgármester.
A konferencián a résztvevők megismerkedhettek többek között a KDRFÜ által kiírt Innovációs Díj pályázat nyertes vállalkozásával, amely vállalkozói kategóriában I. helyezést ért el, valamint a cég innovációs tevékenységének bemutatásával. Az Új Széchenyi Terv innováció-hasznosítási pályázataival kapcsolatosan az Aditus Zrt.-től Balogh Balázs regionális igazgató tartott előadást.