A mai rohanó világban az emberek mindent megtesznek annak érdekében, hogy a nap 24 órájába minél több teendő és elvégzendő feladat férjen bele, ami általában az alvás rovására megy. A vizsgálatok szerint azonban érdemes mérlegelni a fontossági sorrendet, mivel agyunk idő előtt öregedni kezd, amennyiben nem pihen eleget - mondta Jane Ferrie, a tanulmány szerzője.
A kísérletek során ugyanis a tudósok megfigyelték, hogy azok a nők teljesítettek legjobban a kognitív teszteken, akik napi hét órát aludtak, őket pedig azok követték, akik hat órát töltöttek az ágyban. A férfiak esetében a kognitív funkciók kis mértékben tértek el azok esetében, akik hat, illetve akik nyolc órát pihentek - írja a Sleep.
Azok azonban, akik hat óránál kevesebbet vagy nyolc óránál többet aludtak, kiugróan rosszul teljesítettek a teszteken. Az egyelőre nem tisztázott, hogy miért éppen a hét órányi pihenés a legoptimálisabb, mint ahogy az sem, hogy a túl sok alvás miért káros. Az azonban tény, hogy éjszaka olyan kulcsfontosságú folyamatok játszódnak le a szervezetben, amelyek elengedhetetlenek egészségünk megőrzéséhez.