Több hónapos előkészítő munka után – a rektori tanács, gazdasági tanács és az egyetemi szenátus jóváhagyását követően – stratégiai együttműködési megállapodást írt alá Dr. Kovács Zoltán kormánymegbízott és Dr. Rédey Ákos, a Pannon Egyetem rektora.
– A Pannon Egyetem az elmúlt években jelentős erőfeszítéseket tett annak érdekében, hogy a magas szintű minőségi képzés mellett magas színvonalú kutató-fejlesztő munkát és innovációs tevékenységet végezzen – emlékeztetett a felsőoktatási intézmény vezetője. Dr. Rédey Ákos hangsúlyozta: már az intézmény fejlesztési tervében is megfogalmazódott, alapvető fontosságú, hogy a Pannon Egyetem együttműködjön az Új Széchenyi Terv értelmében a közszférával, a közigazgatással valamint a gazdasági szereplőkkel.
– A kormányhivatalok létrehozása, a közigazgatás átszervezése olyan kihívás az ország életében, amelyre a felsőoktatási intézményeknek is reagálniuk kell – tette hozzá a rektor. Dr. Rédey Ákos elmondta, a Kormányhivatal és a Pannon Egyetem együttműködése olyan területeken realizálódhat a jövőben, mint a katasztrófahelyzetek kezelése, a turizmus és az idegenforgalom fejlesztése, valamint az e-közigazgatás erősítése. Az e-közigazgatás vonatkozásában a Pannon Egyetem volt az első hazai felsőoktatási intézmény, amely ilyen típusú képzést indított – tette hozzá. – Szeretnénk a lehetőségeket kölcsönösen kiaknázni, majd a régió, a megye és a települések érdekében hasznosítani ezeket – fogalmazott beszédében Dr. Rédey Ákos.
Dr. Kovács Zoltán, Dr. Rédey Ákos
– A kormányhivatal keresi a kötelező hatáskörei mellett azokat a lehetőségeket a régióban, amellyel olcsóbbá, hatékonyabbá, ügyfélbarátabbá teheti azt a tevékenységet, amit a közhatalom gyakorlásnak hívnak – mondta Dr. Kovács Zoltán. A kormánymegbízott szerint mindehhez a Pannon Egyetem – mint a térség, a régió meghatározó felsőoktatási intézménye – kivívta az elismerést.
– A felsőoktatási intézmény doktori képzést folytat, több klaszternek tagja, számtalan vállalkozással áll gazdasági kapcsolatban, az egyetem „Királyi Régióért díjat” kapott, valamint „Kiváló Egyetem” címet szerzett – méltatta az intézmény tevékenységét Dr. Kovács Zoltán kormánymegbízott, majd hozzátette: a Pannon Egyetem az elmúlt években közel 7 milliárd forint összegű európai uniós támogatást nyert el pályázati úton; a megvalósuló fejlesztések által jobb feltételek teremtődnek az újabb kutatásokhoz, az egyetemen folyó tudományos munkához.
Dr. Kovács Zoltán elmondta, a Veszprém Megyei Kormányhivatal a megállapodás értelmében azt vállalja, hogy stratégiai terveinek elkészítéséhez és szakfeladatainak teljesítéséhez igénybe veszi az egyetem nyújtotta képzést és tudásbázist, szükség szerint az egyetem infrastruktúráját; szakmai gyakorlatot biztosít az egyetemi hallgatók számára; előadások, szakmai órák tartásával támogatja az egyetemi képzést, illetve igény szerint kutatási megbízásokat ad az egyetem részére.
A tájékoztatókat követően Dr. Kovács Zoltán Veszprém megyei kormánymegbízott és Dr. Rédey Ákos, a Pannon Egyetem rektora aláírta a két szervezet stratégiai együttműködéséről szóló megállapodást, majd a dokumentumot ellátta kézjegyével az egyetem gazdasági főigazgatója, Zsiborácsné Petró Mária is.