Bajnokavatásra készülnek

2011. május 21. 10:08 // Forrás: MTI
19. bajnoki címét szeretheti meg a veszprémi férfi kézilabda klub vasárnap, amennyiben a döntő 3. meccsén is legyőzik a Szegedet.

A Veszprém nyolc alapembere alig, a rivális Szeged viszont két teljes hetet pihenhetett a férfikézilabda NB I vasárnap folytatódó (és lehet, hogy záruló) döntősorozata előtt.

A Budapest Bank liga fináléjának első, május 3-i mérkőzését otthon 33-26-ra, a május 8-i találkozót pedig idegenben 33-20-ra nyerte a címvédő MKB Veszprém, majd azért kellett két hét szünetet beilleszteni a programba, mert nyolc játékosát - Pericet, Gulyást, Eklemovicsot, Iváncsik Gergőt, Vujint, Terzicet, Sulicot és az életkora miatt a válogatotthoz csak limitált meccsszámra elengedett, 39 esztendős Pérezt - kölcsön kérte és kapta a katari Al-Szadd a dohai szupertornára. A hakniban érintettek pénteken csatlakoztak az itthon maradottakhoz.

A Szegednél jó hír, hogy két korábbi sérült, Vadkerti és Sulc már együtt edz a többiekkel, így a bokaműtéten átesett Katzirzot leszámítva mindenki pályára léphet vasárnap a Veszprém Arénában. Amennyiben a Veszprém megint győz, sorozatban negyedszer, összesítésben pedig 19. alkalommal lesz bajnok. Ha a kétszeres aranyérmes Szeged nyer, úgy a negyedik találkozónak május 25-én rendezője lesz. A szintén esetleges ötödik felvonás helye és időpontja: Veszprém, május 29.

A két együttes eddigi 17 döntős meccséből 12-szer győzött a Veszprém, ötször a Szeged. Az utóbbi két felvonásban egyformán söpréssel, azaz vesztett meccs nélkül lett bajnok az MKB, és most is nagyon közel áll ehhez.

A Veszprém ezt megelőzően 1985-ben, 1986-ban, 1992-ben, 1993-ban, 1994-ben, 1995-ben, 1997-ben, 1998-ban, 1999-ben, 2001-ben, 2002-ben, 2003-ban, 2004-ben, 2005-ben, 2006-ban, 2008-ban, 2009-ben, 2010-ben, a Szeged pedig 1996-ban és 2007-ben volt bajnok.