Ezt igazolják a versenyeken elért kimagasló eredmények is. Az iskolát működtető Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Kar június 4-én díjazta országos és nemzetközi versenyeken sikeres diákjait és felkészítő tanáraikat Veszprémben.
A tehetséggondozás fontosságát hangsúlyozta köszöntőjében Némedi Lajos, Veszprém alpolgármestere, a hazának nagy szüksége van az ifjú tudósokra, mondta. Példaként felelevenítette az iskola névadójának, „a matematika Mozartjának” életútját, aki problémafelvetésével és megoldásaival vált világhírűvé már fiatalon. Dr. Friedler Ferenc, a Műszaki Informatikai Kar dékánja arra biztatta a diákokat, hogy legyenek a legjobbak abban, amit csinálnak, az értékorientált munka és szakmai pálya fontosságát hangsúlyozta, melynek eredménye hosszú távú elismerés. A kiváló együttműködés példája az iskola, mely már 10 éve működik sikeresen, egyre több tehetséges diák jelentkezik a veszprémi és szolnoki központokba. Ebben a tanévben mintegy 200 diák fejlesztette tudását a foglalkozásokon. Dr. Pintér Ferenc, az iskola igazgatója a kezdetekre emlékezett, felelevenítette az országosan egyedülálló oktatási hálózat kialakulását, majd köszönetet mondott a tudást megalapozó középiskoláknak.
Sikeresek az Erdős Pál Tehetséggondozó Iskola diákjai a megmérettetéseken, már hagyományosan jól szerepelnek. Az Arany Dániel Matematika Versenyen az iskola 31 diákja jutott döntőbe, az első hat helyezett közül öten Erdős Iskolások. Az Országos Középiskolai Tanulmányi Versenyen a kategóriák első 10 helyezettje nagyrészt Erdős Iskolások közül került ki. A 20. Nemzetközi Magyar Matematika Versenyen az első három legjobb évfolyamonként többnyire a foglalkozásokon felkészített diák lett. Ketten, Gyarmati Máté és Szabó Attila a Közép-európai Matematikai Olimpián is részt vehetnek ősszel. Elismerésként oklevelet és könyvjutalmat vehettek át a jubileumi tanévzáró ünnepségen. A diákok mellett a felkészítő tanárok áldozatos munkáját is jutalmazták, valamint megköszönték az Erdős Pál Matematikai Tehetséggondozó Iskola oktatóinak részvételét a tehetséggondozásban.
A programon dr. Győri István, a Műszaki Informatikai Kar Matematika Tanszékének professzorra tartott érdekes előadást Matematika a természetben, a tudományban és a művészetben címmel. Elmondta, hogy különböző élethelyzetekben, eltérő jelentésekkel, de mindenütt jelen van a matematika. A Fibonacci számok fontosságát bemutatta a nyulak számának exponenciális növekedésével, és a modern adatátvitel példáján keresztül is. Az érdeklődők megismerhették Darwin reprodukció elméletének és Michelangelo képeinek matematikai oldalát. A professzor elmondta, a napraforgók magjainak száma is a Fibonacci számok szerint alakul. Rávilágított, hogy mindez a zenére is nagy hatással van, hiszen például Bartók Béla kedvenc virága is megtalálható volt zongoráján, melyen gyakran számolta a napraforgómagokat. A művészetek és a tudomány kapcsolatát a programon Rozsnyói Péter zongoraművész kiváló játéka tette teljessé.