A konferencia kiváló lehetőséget nyújtott a környezettechnológiai szakma érdekeltségi körébe tartozó szakemberek, ipari cégek közötti kapcsolatok építésére, és egyúttal a Pannon Egyetem kutatási témáinak a népszerűsítésére, bemutatására is. A konferencián nemzetközi és hazai szaktekintélyek, PhD hallgatók és egyetemi hallgatók tartottak előadást a szakterületüknek megfelelő témákban. A rendezvény több mint 100 fő részvételével zajlott, a világ számos országából, Európán kívül Dél–Afrikából is érkeztek előadók.
A konferencia nyitórendezvényére június 1-jén került sor. A résztvevők másnap Balatonfüreden folytatták eszmecseréjüket. A vendégeket a város képviselője köszöntötte, majd előadásokra került sor. Ezt követően a találkozó résztvevői egy rövid kirándulás keretében megismerkedhettek Balatonfüreddel, majd ellátogattak a vörös iszap katasztrófa helyszíneire: Kolontárra és Devecserbe, ahol helyszíni bejárást tettek. A katasztrófavédelem munkatársa szakszerű előadást tartott számukra a katasztrófa részleteiről, a kárelhárításról, valamint a javasolt megelőző intézkedésekről, terület-rehabilitációról és az újonnan épülő lakónegyedekről. A konferencia utolsó napján a rendezvény egész napos szekcióülésekkel zárult az alábbi témákban: talaj, víz és üledékszennyeződés: szűrés, prevenció és remediáció; vízgazdálkodás, szennyvízkezelési technológiák és biogáz előállítás; fenntartható mezőgazdaság és regionális fejlesztés; természetes élőhelyek konzervációja, biodiverzitás, vadvilág és mesterséges, épített környezet.
A rendezvény a Tudományos eredmények disszeminációja és tehetséggondozás a minőségi képzésért a Pannon Egyetemen (TÁMOP-4.2.3-08/1-2009-0018) című projekt keretén belül valósult meg. A projekt célja, hogy növekedjen a Pannon Egyetem tudományos és K+F eredményeinek disszeminációja, ismertté váljon az egyetem innovációs kapacitása, valamint hogy a projekttevékenységek (tudományos portál fejlesztése, előadások, versenyek, diákköri és szakkollégiumi tevékenység, konferenciák stb.) által nőjön a matematikai, természettudományi, műszaki és informatikai szakokra jelentkezők száma, valamint a terület iránti társadalmi érdeklődés. Fontos célkitűzés továbbá, hogy erősödjön a gazdasági szektorral való együttműködés, fejlődjenek a hallgatói tudományos önszerveződő közösségek, innovációs versenyek.