– Az új felsőoktatási törvény változásokat hoz az intézmények életében. Ez mennyiben érinti a Pannon Egyetemet?
– Ha jól sikerül a felsőoktatási törvény, az - reményeim szerint - megteremti a lehetőségét annak, hogy az egyetemek – így a Pannon Egyetem is - versenyképesebbé váljanak. Erre vonatkozóan itt, Veszprémben megvan az ambíció. Amennyire én tudom, az új egyetemi vezetés is azt a célt tűzi maga elé, hogy egy-egy, amúgy is határozottan erős kar, – ilyen például a Műszaki Informatikai Kar – esetében nemcsak az európai, hanem a világszínvonalat is elérje az egyetem. Ehhez minden segítséget megadunk.
Dr. Navracsics Tibor
– A veszprémi gazdaság tud profitálni az egyetem tevékenységéből?
– Szükség van arra, hogy a város és az egyetem szorosabban együttműködjön, és összehangolják a beruházási politikát is, hiszen az egyetem tudja adni azt a szakemberi gárdát, a város pedig azt az infrastruktúrát, ami egyes cégek számára vonzó lehet. Ebből a szempontból ígéretes az IBM-mel kötött együttműködés. Ebben még jelentős távlati lehetőségek rejlenek.
– Létezik-e még az a „fal”, amely a várost és az egyetemet elválasztja?
– Talán még létezik. A mostani városvezetés - és reményeim szerint a mostani egyetemi vezetés is - minden eddiginél elkötelezettebb abban, hogy szoros legyen az együttműködés. A város és az egyetem vezetősége ezt nem tudja egyedül megoldani. A diákok általában hazamennek csütörtök délután, és csak hétfőn délelőtt jönnek vissza. Arra van szükségünk, hogy valahogyan itt marasztaljuk a hallgatókat. Abban bízom, hogy a városi programkínálat lesz annyira vonzó a diákok számára, hogy ne csak akkor legyenek Veszprémben, amikor óráik vannak, hanem a szabadidejükben is. Ez a fal ezzel fog majd végleg leomlani.