Csak idén 22 millió internetfelhasználó adataihoz jutottak hozzá. Ráadásul a hírnévre éhes kiberkalózok minderről folyamatosan tudósították követőiket a Twitteren. A két leghírhedtebb hacker-csoport, az Anonymous és az épp felbomló félben lévő LulzSec szorgos "munkatársai" csak ezen a héten feltörték a FoxNews amerikai hírcsatorna Twitter-fiókját, hozzájutottak 74 török kormányzati portál felhasználóinak adataihoz, illetve nyilvánosságra hozták közel 20 olasz egyetem diákjainak és tanárainak az egyetemi rendszerhez tartozó belépési azonosítóit, jelszavait, sőt néhányuknak a telefonszámát és a címét is. Ezek azonban még mindig az ártatlanabb csínyek közül valók.
Az amerikai kormányzati ellenőrzés hivatalának információi szerint 2006 és 2010 között 660 százalékkal nőtt az internetbiztonsággal összefüggő incidensek száma az Egyesült Államokban, a Ponemon Intézet kutatása pedig arra mutatott rá, hogy 10-ből 9 vállalat szenvedett el valamilyen kibertámadást az elmúlt 12 hónapban. A rendszerek feltörése gyakran jelentős anyagi károkat is okozott. A Sonynak például 173 millió dollárjába került, amikor máig azonosítatlan hackerek támadták meg a PlayStation hálózatát, s az egy hónapon át elérhetetlen volt a körülbelül 100 millió felhasználó számára. Sokan a WikiLeaks kiszivárogtató portállal szövetségben álló Anonymous csoportot gyanúsították a grandiózus hack elkövetésével, ők azonban tagadták, hogy bármi közük lenne az esethez.
Ennél is jelentősebb, körülbelül egymilliárd dolláros kárt okozott több vállalatnak és magányszemélynek a Zeus nevű rosszindulatú program, amelynek segítségével például cégek banki átutalásait lehet "eltéríteni" a saját számlánkra. A Zeus igencsak felhasználóbarát, hiszen 24 órás ügyfélszolgálattal áll az amatőr kibertolvajok rendelkezésére.
Az interneten tárolt adatainkat nem csak a rosszindulatú, avagy fekete kalapos kiberkalózok fenyegetik. A rendszeresen az újságok címlapjára kerülő, nemzetközi LulzSec hacker-mozgalom filozófiája például meglehetősen ártatlan: ők csak a LOL-okat - az internetes szlengben a tetszést, nevetést kifejező rövidítést (angolul laugh out loud, ami annyit tesz, hangosan nevetni) - gyűjtik az akcióikkal. Ugyanakkor nem valószínű, hogy kirobbanó nevetést váltottak ki például az amerikai központi hírszerzés (CIA) vagy a szövetségi nyomozóiroda (FBI) illetékeseiből, amikor feltörték és órákra elérhetetlenné tették a weblapjaikat. Feltehetően a Sony vezetőinek sem csalt mosolyt az arcára, amikor a PlayStation-incidens megoldása után röviddel a LulzSec aktivistái a cég több mint tízezer weboldalába hatoltak be az egyik legegyszerűbb hackelési eljárással.