Az időjárás volt a legnagyobb ellenfél

2011. július 11. 22:07 // Forrás: Németh Attila, VEDAC
A nagy hőség ellenére jó hangulatban zajlott az 53. Balaton Bajnokság, ahol néhány kiváló eredmény is született.

A hagyományos atlétikai versenyt Halmay György, Veszprém Megyei Jogú Város Oktatási, Ifjúsági és Sport Bizottságának elnöke nyitotta meg, Bán Mihály bizottsági tag pedig a díjak átadásban közreműködött. A megnyitó ünnepségen Pásztor Pence, újdonsült ifjúsági világbajnok tiszteletére meghallgatták a résztvevők a magyar nemzeti Himnuszt.

Halmay György és Bán Mihály

A magyar élmezőny mellett számos országból érkeztek atléták nemcsak Európából, hanem többek között Kuvaitból, Ománból és Sri Lankáról is.

Női kalapácsvetésben a VEDAC kétszeres olimpikonja, Orbán Éva magabiztosan nyert (66,86), megelőzve a szintén veszprémi Fertig Fruzsinát és Lévai Dórát. A nők kalapácsvető versenye Szabó Ernő mesteredző emlékét őrzi, a vándorserleget a VEDAC egykori edzőjének özvegye, Szabóné Harlai Katalin adta át.

Fertig Fruzsina, Orbán Éva, Lévai Dóra és Szabóné Harlai Katalin

Veszprémi győzelem született férfi 400 méter gáton is, Bartha László 53,97 másodperccel bizonyult a legjobbnak.

Bartha László (a dobogó tetején)

A VEDAC futói három ezüstérmet gyűjtöttek be, Takács Dávid 800 méteren, Szalai Benjamin 5000 méteren, Loránd Lilla pedig 400 méteren lett 2. A VEDAC egykori, tragikus körülmények között elhunyt futójának emlékét őrzi a női 400 méter gát versenyszáma, amit a zalaegerszegi Némethy Zsófia nyert meg, a díjat a sportoló édesapja, Stark Tamás adta át.

Loránd Lilla

A női kalapácsvetők mellett a VEDAC-os dobók további négy érmet szereztek. Molnár Boglárka gerelyhajításban, Páli Viktor súlylökésben lett 2., továbbá bronzérmet szerzett Mozsdényi Dávid diszkoszvetésben és Dobos Máté kalapácsvetésben.

Páli Viktor

Meghívásosként vettek részt a versenyen a VEDAC junior és ifjúsági korú atlétái is. Gönczöl Máté hosszú hónapok óta küzdött a junior Európa-bajnokság A szintjének teljesítésért, és a Balaton Bajnokság volt az utolsó lehetősége, hogy a 13,90 másodpercen belül fusson 110 méter gáton. A 0,3-as szembeszél ellenére sikerült teljesíteni a szintidőt, 13,87 másodperccel ért célba.

Nagy csatát vívott junior kalapácsvetésben az Európa-bajnokságra készülő Árvai Krisztián és Töreky Balázs is, ezúttal Árvai nyert, egy méterrel megelőzve Törekyt. Az ifik között egyéni csúcsot, 64,03 métert dobott Ikládi Patrik.

A Balaton Bajnokság a nyári, szintteljesítési időszak egyik kiemelkedő versenye, amit jelez az is, hogy diszkoszvetésben új kuvaiti nemzeti csúcs született, Essa Zankawi 56,69 métert dobott. A szombathelyiek fiatal tehetsége, Gyurácz Réka 3 kg-os szerrel új U18-as országos csúcsot dobott, és 20 centiméterrel maradt el a világcsúcstól.

Gyurácz Réka

A szenioroknak is rendeztek külön versenyeket, ahol szintén jól szerepeltek a veszprémiek, összesen nyolc aranyérmet gyűjtöttek be. Borbély Gáborné 100 méteren, 200 méteren, távolugrásban és hármasugrásban is nyert, a futók között Kósa Zoltán 400 méteren bizonyult a legjobbnak. A dobók között Gosztolai Mária súlylökésben és diszkoszvetésben, Benes Magdolna kalapácsvetésben nyert, Fekete Géza pedig gerelyhajításban szerzett aranyérmet.

Borbély Gáborné (balra)

A nagy meleg ellenére kitartottak a kispályás labdarúgásban és a streetballban résztvevő csapatok, a késő délutáni órákban pedig nagy népszerűségnek örvendtek a gyermekprogramok, köztük a Varázsszőnyeg Fejlesztő Központ és a Várfok Alapítvány által szervezett fejlesztő játékok és a póni lovaglás is. Az ÉletMag Ház által felállított sátorban az egészségmegőrzés alternatív módszereivel ismerkedhettek meg az érdeklődők, a felállított színpadon a Csermák Antal Zeneiskola és Hangácsi Márton zenei produkcióval szórakoztatta a résztvevőket, emlékezetes maradt Szentpéteri Attila bűvészelőadása is. Pál Szilárd a veszprémi aikido aktuális kérdéseiről, Hudi Ákos és Kállay Dániel pedig az Utánpótlás Európa-bajnokság előtti várakozásairól beszélt.