Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Import tudásbázis az egyetemen

2011. július 27. 17:16 // Forrás: Pannon Egyetem
Külföldi felsőoktatási intézmények által használt, európai színvonalú tananyagok adaptációja valósult meg a Pannon Egyetemen és a Dunaújvárosi Főiskolán.

Külföldi felsőoktatási intézményektől vásárolt, európai színvonalú tananyagfejlesztés valósult meg a Dunaújvárosi Főiskolán és a Pannon Egyetemen. Idén szeptembertől építik be a mérnökhallgatók tanrendjébe a korszerű, európai intézményektől vásárolt tananyagok adaptációját e-learninges formában, magyar és angol nyelven egyaránt.

Az internetes távoktatásban rejlő lehetőségeket az elmúlt években hazánkban is felismerte és hatékonyan alkalmazza számos felsőoktatási intézmény és gazdasági szereplő. A Dunaújvárosi Főiskola a Pannon Egyetemmel együttműködve a mérnökképzés alapszakjának képzéséhez korszerűsített tananyagot e-learninges formában. Az eredetileg a Liverpooli Egyetemen és a finn Aalto Egyetemen használt tananyagok magyar adaptációit elektronikus formában, modulrendszerben, gazdag illusztrációval, animációk, videók beépítésével készítették el. Az újítás az anyagtudományi modellezés, az anyagtudományi folyamatmodellezés és az ipari folyamatok modellezésének területeit érinti, mely témakörök ismerete komoly előnyt jelent a munkaerőpiacra kilépő anyagmérnököknek.

"A 1,5 évig tartó, 36,5 millió Ft összköltségből megvalósult projektnek köszönhetően a főiskola és az egyetem mérnök hallgatói olyan képzésben részesülnek szeptembertől, amely nagyban növeli a szakmájukon belüli elhelyezkedési lehetőségüket, valamint a korszerűsítés-fejlesztés eredményeként egyszerűbbé válik a hallgatók számára a külföldi intézmények közötti átjárhatóság is" – mondta Dr. Csepeli Zsolt, a projekt menedzsere.

A TÁMOP-4.1.2-08/1/A-2009-0036 azonosítószámú, Korszerű, OECD tagállamban használt anyagtudományi szimuláció és anyagtudományi folyamatszimuláció tudásterület tananyagtartalom adaptációja a Dunaújvárosi Főiskolán és a Pannon Egyetemen elnevezésű projekt során elkészített tananyagok online, ingyenesen elérhetők bárki számára a Kempelen Farkas Digitális Tankönyvtár honlapján (www.tankonyvtar.hu).

vehir.hu
további cikkek
Középpontban a környezeti nevelés Pannon Egyetem Középpontban a környezeti nevelés A Pannon Egyetemen 2022 óta fut a Tématerületi Kiválósági Program 2021 keretében a Nemzeti Kutatások alprogram, amely a környezettudatos életmóddal kapcsolatos társadalmi és nyelvi attitűdök vizsgálatát veszi górcső alá online szövegek és kérdőíves felmérések alapján. A projekt 2025 végéig tart. 2024. december 19. 18:19 Digitális eszközökkel a jövő oktatásáért: laptopokat kaptak az 5. és 9. évfolyamos diákok Digitális eszközökkel a jövő oktatásáért: laptopokat kaptak az 5. és 9. évfolyamos diákok Újabb lépést tett a magyar oktatási rendszer a digitalizáció felé: immár negyedik alkalommal osztottak ki számítástechnikai eszközöket az iskolások számára kormányzati támogatásból. A program keretében országszerte 125 ezer laptopot kaptak az 5. és 9. évfolyamos tanulók, amelyek tabletként is funkcionálnak. A diákoknak csupán igényelniük kellett a gépeket, és mindenki, aki jelentkezett, meg is kapta az eszközt. 2024. november 28. 12:20 Mestereket avattak az Iparkamarában közélet Mestereket avattak az Iparkamarában Huszonégyen vehették át mesterlevelüket kedd délelőtt a Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara rendezvénytermében. 2024. november 26. 14:29 125 éves a herendi iskola közélet 125 éves a herendi iskola Fennállásának 125. évfordulóját és az új épület felavatásának félévszázados jubileumát ünnepelte pénteken a Herendi Német Nemzetiségi Általános Iskola. 2024. november 16. 14:51

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.