7°C

Bajnokokhoz méltó versenyen

2011. augusztus 17. 13:41 // Forrás: Németh Attila, VEDAC
Jól szerepeltek a VEDAC dobói a Tapolcán rendezett Dr. Papp Pál - Csermák József Emlékversenyen, Pars Krisztián közel 80 métert dobott.

Két kiváló sportemberről emlékeztek meg Tapolcán a hagyományos Dr. Papp Pál - Csermák József Emlékversenyen. A kiváló edző és Helsinki olimpiai bajnoka tiszteletére népes mezőny gyűlt össze, a fő versenyszám természetesen a férfi felnőtt kalapácsvetés (7,26) volt, ahol a szakág hazai színe-java elindult. A Dobó SE két kiváló kalapácsvetője, Pars Krisztián és Németh Kristóf mellett a horvát színekben versenyző Haklits András és két angol kalapácsvető, Smith Alex és James Bedford is dobókörbe állt.

A VEDAC utánpótlásbázisa is a legjobb versenyzőkkel érkezett. A junior világ- és Európa-bajnoki ezüstérmes Hudi Ákos, az ifjúsági világbajnok és világcsúcstartó Pásztor Bence, az idei junior világbajnokság két döntőse, Árvai Krisztián és Töreky Balázs, valamint a 2009-es U23-as Eb-n résztvevő Dobos Máté és a még ifjúsági korú Ikládi Patrik is képviselte a Csermák Józsefről elnevezett veszprémi dobóiskolát.

A jó verseny a nevezők névsorát végignézve garantált volt, a világbajnokságra készülő, világranglista 2. Pars Krisztián győzelme borítékolható volt, azt viszont nem lehetett tudni, hogy milyen eredménnyel nyer a szombathelyi kiválóság. 80 méter feletti eredményt sajnos nem láthattak az érdeklődők, de a 79,77 méteres eredmény így is világszínvonalú. A veszprémiek egymást követték a sorban, Hudi Ákos 6., Dobos Máté 7., Árvai Krisztián 8., Töreky Balázs 9., Ikládi Patrik 11. lett a felnőttek versenyében, de természetesen a fiatalok a saját korosztályukban is indultak.

Pars Krisztián

Pásztor Bence a hosszú versenyszezon miatt csak a saját korosztályában indult, és világbajnokhoz méltóan 78,88 méterrel nyerte az ifik versenyét. Ikládi Patrik egyéni csúccsal, 64,16 méterrel harmadikként állhatott fel a dobogóra.

A juniorok versenye a két VEDAC-os, Árvai Krisztián és Töreky Balázs külön csatáját hozta, Árvai egyéni csúccsal, 72,43 méterrel nyert, Töreky másodikként, 68,17 méterrel zárt.

A legifjabbak csatájában is részt vettek veszprémiek. A serdülő 13 évesek között Gönczöl Márk hatodik lett 44,54 méterrel, Töreky Péter pedig 39,21 méterrel nyolcadikként zárt.

A hölgyek mezőnyében is – az utánpótlás korosztályokkal együtt – népes mezőny gyűlt össze. A felnőttek között a deréksérüléssel küszködő Lévai Dóra 58,30 méterrel második lett, ha nem rakoncátlankodik a dereka, bizonyára 60 méter felett dobott volna. Molnár Boglárka 5. lett 44,87 méterrel.

A juniorok versenyében magabiztosan győzött az idei világbajnokságon 5. helyet szerzett Fertig Fruzsina, ráadásul egyéni csúccsal tudott nyerni, 61,29 méterrel.

A végelszámolásnál a legeredményesebb egyesület a Dobó SE lett, a vándorserleget a klub edzője, Németh Zsolt vehette át.