A Pannon Egyetem Modern Filológiai és Társadalomtudományi Karának képzési helyén, a pápai Neveléstudományi Intézetben számos fejlesztés valósult meg a közelmúltban, melyek a pedagógusképzést segítik. Itt található a Pedagógus Képzést Segítő Szolgáltató és Kutatóközpont (PKSZK), melynek mindennapi működését egy pályázati projekt keretében megvalósuló informatikai rendszer is támogatja. A rendszer fő komponense egy dinamikus honlap, mely lehetőséget biztosít a pedagógusképzést érintő regionális és országos jelentőségű hírek, információk elhelyezésére és a témához kapcsolódó különféle dokumentumok feltöltésére.
A tervek szerint a honlap – elsősorban a régióban, de talán azon túl is – a pedagógusok és pedagógusképzésben résztvevő oktatók és hallgatók kommunikációjának egyik jelentős fóruma lehet. A honlap a központ interaktív munkatere, ahol a regisztrációt követően a felhasználók sokféle értékes szolgáltatást érhetnek majd el a nap huszonnégy órájában.
Az informatikai rendszer fő komponenséhez öt modul kapcsolódik, melyek különböző funkciókat biztosítanak. Az egyik legfontosabb a pedagógusképzésben résztvevő hallgatók és gyakorlati képzőhelyek párosítására alkalmas modul. Ez régiónkban különösen fontos szerepet fog betölteni. Az iskolai gyakorlatra jelentkező hallgatók és a gyakorlóhelyet biztosító közoktatási intézmények itt találhatnak majd egymásra a jövőben.
Ide kapcsolható a mentortanárok képzését támogató modul is, mely azoknak a pedagógusoknak a továbbképzését fogja segíteni, akik az iskolában gyakorlatot folytató hallgatók pályára való felkészülésének vezetői, pártfogói és tanácsadói lesznek.
A projekt keretében megvalósuló fejlesztésekkel a Neveléstudományi Intézet szeretne hozzájárulni ahhoz is, hogy a pedagógusképzésben részt vevő egyetemi és főiskolai oktatók pedagógiai ismeretei és kompetenciái bővüljenek, elmélyüljenek. Ezt a célt is egy külön rendszerkomponens fogja támogatni.
A pedagógia területén végzett kutatómunka számára hatékony segítséget jelent majd az a modul, mely elektronikus könyvtárként biztosítja a témához kapcsolódó különféle e-dokumentumok elérésének lehetőségét, a tudományos pedagógiai bibliográfia adatbázisát kínálja fel és egy kutatás-módszertani help-desket működtet.
Az ötödik modul a távoktatást és a módszertani megújulást támogatja, hiszen a jó tanár is holtig tanul. A pedagógusmesterség aligha folytatható anélkül, hogy folyamatosan készek lennénk megfelelni az újabb korok, helyek és helyzetek követelményeinek.
Az informatikai rendszer a Közép-Dunántúli régió pedagógusképzését segítő szolgáltató és kutatóhálózat kialakítása című TÁMOP – 4.1.2-08/1/B-2009-0007 pályázat keretében valósul meg.